ابر روان کننده بتن چیست؟【8 مزیت استفاده از ابر روان کننده】
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ابر روان کننده بتن

ابر روان کننده بتن چیست؟

ابر روان کننده و کاهنده ی قوی آب بتن کاور یک افزودنی بتن کربوکسیلاتی است که می تواند تا بیشتر از 30% منجر به کاهش مصرف آب در پروژه (بدون تغییر در خواص بتن) شود. این محصول به بالا بردن اسلامپ بتن کمک می کند. افزایش قابلیت پمپاژ بتن و بهبود خواص بتن از جمله مزیت های ابر روان کننده های بتن است.
5/5 - (21 امتیاز)

برای بهبود کیفیت بتن از  مواد افزودنی بتن استفاده  می کنیم تا کارایی آن را افزایش بدهیم. ابر روان کننده بتن دقیقا همین کاربرد را دارد.  ابر روان کننده بتن (Strong Concrete Plasticizer) تولید شده با جدید ترین تکنولوژی  به عنوان کاهنده ی شدید آب شناخته می شود. ابر روان کننده های بتن بر پایه ی  پلی کربوکسیلات اتر تولید می شوند. این نسل جدید از روان کننده بتن تولید شرکت Betoncover  یکی از انواع افزودنی های بتن است که باعث افزایش روانی بتن و افزایش و  حفظ اسلامپ بتن می شود. با استفاده از این محصول می توانید بدون تغییر در کارایی بتن، آب مورد نیاز  بتن را مقدار زیادی کاهش بدهید. این محصول در پروژه هایی مورد استفاده قرار می گیرد که تراکم میلگرد بالاست و امکان ویبره زنی نیست.  انواع ابر روان کننده بتن توسط واحد تحقیق و توسعه بتن کاور بر اساس این استانداردها تولید می شود:

 • ISIRI 2930
 • ASTM C1017
 • ASTM C1017 M
 • ASTM C494 – EN 934

ابرروان کننده و کاهنده قوی آب PSN419 در ساخت بتن های اکسپوز، ملات های نیلینگ و بتن های نفوذ ناپذیر(wrc) مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه این مطلب می خواهیم به بررسی خواص و اثرات ابر روان کننده بتن، میزان و نحوه ی استفاده، معرفی انواع محصول می پردازیم.

ابر روان کننده بتن کاور چیست؟

ابر روان کننده پلی کربوکسیلاتی بتن محصولی است که با ایجاد بار الکتریکی یکسان بین ذرات سیمان باعث کاهش پیوند بین ذرات آن می شود و با این روش به افزایش روانی بتن کمک می کند. این محصول در پروژه هایی که الزامات آن کاهش میزان مصرف آب است، مورد استفاده قرار می گیرد. از ابر روان کننده بتن در بتن با دوام و بتن آب بند نیز استفاده می شود.  محصولات با کدهای مختلف در بتن کاور برای استفاده در آب و هوای گرمسیری و هم چنین آب و هوای معتدل مناسب هستند. در ادامه لیست محصولات مختلف تولیدی بتن کاور را با هم بررسی می کنیم:

اسم محصولحالت فیزیکیرنگوزن مخصوصیون کلر
ابرروان کننده و کاهنده قوی آب PSR410مایعقهوه ای روشن1.11g/cm3ندارد
ابرروان کننده و کاهنده قوی آب PCN300مایعقهوه ای روشن1.11g/cm3ندارد
ابرروان کننده و کاهنده قوی آب PRG406مایعقهوه ای روشن1.12g/cm3ندارد
ابرروان کننده و کاهنده قوی آب PSN419مایعقهوه ای روشن1.11g/cm3ندارد

قیمت ابر روان کننده ی بتن در شرکت ما منصفانه است زیرا شما محصول را با حذف واسطه ها و به طور مستقیم از تولیدی خریداری می کنید. چنانچه پیش از خرید محصول نیاز به مشاوره رایگان ما داشتید، تماس بگیرید. محصولات ابر روان کننده بتن کاور بر اساس استانداردهای لازم تولید شده اند. این محصول در گالن های 20 لیتری به فروش می رسد. ابر روان کننده با کیفیت رنگ قهوه ای روشن دارد و شفاف است. غلظت این ماده حالتی مثل روغن دارد. جدول آمار تاثیر استفاده از ابر روان کننده در پروژه های ساختمانی :

عنوانتوضیحات آماری روان کننده بتن
مقدار کاهش استفاده از آبحداقل 12% ( امکان کاهش تا 35% )
دوز پیشنهادی مصرفبین 0.3 تا 1 درصد وزن سیمان
مقدار ماده جامد کربوکسیلات40 الی 42 درصد
میزان کاهش مقدار سیمان3 الی 5 درصد وزن سیمان

انواع ابر روان کننده تولید شرکت بتن کاور

ابر روان کننده بتن برای اجرای سازه هایی با تراکم بالای آرماتور که امکان ویبره زنی در آن ها وجود ندارد، مناسب است.  انواع ابر روان کننده های بتن به چند دلیل اصلی مورد استفاده قرار می گیرند:

 • افزایش میزان روانی بتن
 • کاهش میزان مصرف آب
 • کاهش میزان مصرف سیمان
 • افزایش مقاومت بتن

قیمت افزودنی های بتن مثل ابر روان کننده ها بستگی به کیفیت، کاربرد و نوع محصول دارد.  استفاده از ابر روان کننده بتن برای کاربردی کردن محصول نهایی بتن متداول است. با هدف کاهش حجم آب مصرفی و افزایش مقاومت فشاری بتن از هر یک از این محصولات بسته به نوع کاربرد استفاده می شود.

ابر روان کننده بتن کاور
ابر روان کننده بتن کاور

خواص و اثرات ابر روان کننده بتن

بهترین مقدار مصرف آن بستگی به شرایط محیطی و  توضیحات تولید کننده دارد. هم چنین بسته به هدف شما از پروژه محصولات با کدهای مختلفی تولید می شوند که پیشنهاد می شود قبل از خرید ابر روان کننده بتن حتما با تولید کننده مشاوره داشته باشید.  استفاده از ابر روان کننده بتن هم چنین باعث کاهش استهلاک دستگاه پمپ بتن می شود.

8 مزایای استفاده از ابر روان کننده بتن

ابر روان کننده بتن باعث کاهش هزینه های ویبره زنی می شود. علاوه بر آن استفاده از این محصولات باعث می شود که مقدار آب مورد نیاز در پروژه های عمرانی به شدت کاهش پیدا کند. استفاده از این افزودنی بتن هم چنین باعث کاهش مصرف سیمان می شود و از این طریق در نهایت باعث کاهش هزینه های ساخت و ساز می شود. دیگر مزیت های استفاده از ابر روان کننده ها  شامل این موارد می شود:

 • کارایی بتن بین 60 الی 150 دقیقه حفظ می شود.
 • پمپاژ بتن راحت تر صورت می گیرد
 • ساخت و حمل بتن برای مسافت های طولانی با استفاده از ابر روان کننده ها
 • عدم ایجاد آب افتادگی بتن و جدایی سنگدانه ها
 • نیاز به ویبره زنی وجود ندارد به خصوص در پروژه هایی که تراکم میلگرد بالایی دارند این مورد بسیار کاربردی است.
 • چسبندگی آرماتور به بتن زیاد می شود.
 • جلوگیری از ایجاد درج سرد
 • افزایش مقاومت فشاری بتن

نتیجه گیری

در این مقاله که توسط مدیر فنی شرکت بتن کاور تهیه شده است، در مورد ابر روان کننده ی بتن صحبت کردیم. این محصول نسل چهارم از روان کننده های بتن است بنابراین می توان گفت خصوصیات بسیار بهبود یافته ای نسبت به نسل های اولیه محصول دارد. ابرروان کننده بتن به شما کمک می کند علاوه بر کاهش مصرف آب در پروژه ساخت و ساز خود، بتنی روان تر تولید کنید. این محصول با کدهای متفاوتی در بتن کاور تولید می شود که انتخاب هر یک بستگی به هدف پروژه شما دارد. شرکت Betoncover  تولید کننده ی انواع افزودنی های بتن است. در صورتی که نیاز به مشاوره رایگان برای خرید محصولات شیمیایی ما را داشتید، با ما تماس بگیرید.

2 پاسخ

 1. ابر روان کننده بتن چه فرقی با روان کننده بتن داره؟ و آیا استفاده از ابرروان کننده ها قیمت نهایی پروژه رو کمتر میکنه؟

  1. سلام هر دو محصول ابر روان کننده بتن و روان کننده بتن میتونه خواص بتن رو بهبود بده. استفاده از هر کدوم بستگی به شرایط پروژه شما داره. لطفا برای مشاوره رایگان خرید روان کننده (که با کدهای مختلف روی سایت موجود هست) تماس بگیرین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *