واتراستاپ پی وی سی | pvc waterstop | واترستاپ pvc خرید
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
واتراستاپ پی وی سی

واترستاپ پی وی سی PVC WATERSTOP چیست؟

واتر استاپ pvc یک نوار آب بند است که برای درزهای انبساطی و انقباضی در سازه های بتنی استفاده می شود. واتر استاپ پی وی سی ساخت شرکت Betoncove در برابر اشعه ماورا بنفش مقاوم است. این محصول بر اساس استانداردهای لازم تولید شده است، دارای آج برای افزایش مقاومت و چسبندگی در مسیر آب می باشد. واتر استاپ پی وی سی تخت، واتراستاپ کفخواب و واتر استاپ حفره دارد از انواع این محصول در شرکت ما است.
5/5 - (24 امتیاز)

 واتر استاپ پی وی سی PVC WATERSTOP نوار آب بند قابل انعطافی است که برای آب بند کردن در قسمت های قطع بتن و انبساطی و درز های اجرایی مورد استفاده قرار می گیرد. در شرکت بتن کاور برای ساخت WATERSTOP از مواد اولیه pvc مرغوب استفاده می شود و محصول براساس استاندارد DIN  و ASTM تولید می شود. انواع واتراستاپ پی وی سی در اندازه های عرضی و ضخامت های متنوع با توجه به شرایط محل قطع و فشار وارده بتن در مدل های مختلف  طراحی و تولید می گردند. در ادامه می خواهیم به معرفی این محصول و انواع آن بپردازیم.

خرید و قیمت واترستاپ پی وی سی PVC WATERSTOP

برای خرید واتراستاپ پی وی سی از بتن کاور اقدام کنید. شرکت ما تولید کننده اصلی انواع واتراستاپ pvc است برای اطلاع از قیمت واتراستاپ پی وی سی می توانید با بخش فروش شرکت تماس بگیرید و ضمن دریافت قیمت به رزو از مشاوره رایگان خرید واتراستاپ استفاده کنید. واتر استاپ pvc تولید بتن کاور انواع مختلفی دارد. از جمله این واتراستاپ ها می توان به واتراستاپ حفره دار o، واتر استاپ پی وی سی تخف کف خواب، واتراستاپ تخت E و واتر استاپ حفره دار کف خواب OF اشاره کرد. هر کدام از این مدل های واتراستاپ پی وی سی کاربرد خاص خود را در پروژه دارند. هم چنین قیمت واتراستاپ پی وی سی با توجه به نوع آن و مقدار مورد نیاز مشتری تعیین می شود. در صورتی که نیاز به مشاوره فنی پیش از خرید انواع واتراستاپ پی وی سی داشتید، می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان بتن کاور استفاده کنید. اجزای واتراستاپ پی وی سی به شرح زیر است:

گیره : برای اتصال کامل واتر استاپ های P.V.C  به آرماتور  (امکان تولید بصورت لبه پانچ شده بدون نیاز به گیره وجود دارد)

هویه تبری : برای اتصال دو سر واتر استاپ

چسب : برای اتصال دو سر واتر استاپ

شرایط نگهداری:

دربسته بندی اولیه و در انبار سر پوشیده به دور از تابش مستقیم آفتاب در دمای 10-30 درجه سانتی گرادبه مدت شش ماه پس از تاریخ ساخت قابل نگهداری می باشد.

بسته بندی:

رول های وکیوم شده  25 متری

جدول مشخصات واتراستاپ پی وی سی را مشاهده فرمایید:

عنوان توضیحات
حالت فیزیکی :
جامد
رنگ :زرد
وزن مخصوص :g/ 1.3
مقاومت کششی :12 MPa <
درصد ازیاد طول :300 % <
سختی :Shor A 60-80
مدل :
E_O_EF_OF
ضخامت :2.5-10 میلی متر
عرض :50-15 سانتی متر

انواع مختلف واتر استاپ پی وی سی

 

واتر استاپ های پی وی سی از نظر شکل به دو دسته کلی کفی (یا کف خواب) و میانی تقسیم میشوند. نوع کف خواب واتراستاپ، یک طرف تخت و یک سمت آجدار است و بر کف کار روی بتن مگر یا چسبیده به دیواره قالب نصب می گردد و کل ضخامت بتن در سمت آجدار آن قرار می گیرد. درصورتی که نوع میانی دوطرف آجدار است و در وسط یا میان ضخامت بتن نصب می گردد و بتن در دوسمت آن قرار میگیرد.

 

استفاده از نوع کف خواب در مواردی بیشتر است که یا ضخامت بتن کم است یا تراکم و آرایش آرماتور ها نصب نوار آب بند را در میان ضخامت بتن با مشکلات اجرایی رو برو می کند.

 

به منظور عملکرد مناسب واتر استاپ در درزهای انبساطی در وسط واتر استاپهایی که به همین منظور تولید میشوند یک حباب تعبیه میشود که در انبساط و انقباض سازه بتنی و جابجایی نسبی دو قسمت دوطرف حفره، تغییر شکل داده و ضمن تحمل تنش یکپارچگی آب بندی سازه را حفظ نماید.

ویدئو معرفی واتر استاپ pvc پی وی سی

در طراحی جزییات اجرایی نصب این نوع از واتر استاپ ها میبایست به دمای هوای زمان بتن ریزی نسبت به حدود حداکثر و حداقل دمای هوا در طول سال توجه کرد.

نوع دیگر واتر استاپ از نظر شکل نوع کنج یا گوشه است که استفاده از آن در ایران رایج نیست. این واتر استاپ به جای نوار، شکلی شبیه به نبشی دارد که در محل اتصال دو عضو عمود بر هم مثل کف و دیوار نصب می گردد.

بنابراین این محصولات واتر استاپ پی وی سی رایج در ایران از نظر شکل به 4 دسته تقسیم میشوند:

 • کف خواب ساده
 • کف خواب حبابدار
 • میانی ساده
 • میانی حبابدار

روش نصب واترستاپ پی وی سی PVC WATERSTOP

نحوه نصب واتر استاپ های P.V.C :
برای اتصال واتر استاپ در مسیر میلگرد ها میبایست از گیره مخصوص واتر استاپ استفاده کرد . واتر استاپ تخت در محل های پیش بینی قطع بتن و نوع حفره دار در محل های پیش بینی درز انبساط بصورتی که نصف عرض آن در بتن ریزی اول و نصف دیگر آن در بتن ریزی مرحله دوم دفن شوند استفاده میگردد.

نحوه نصب دو سر وا تر استاپ P.V.C :
برای اینکه بتوان ضریب اطمینان آب بندی را افزایش داد ، در قسمت هایی که نیاز به اتصال دو سر واتر استاپ به یکدیگر است به دو روش زیر عمل میگردد:
1- جوش سرد: پس از تراشیدن آج های دو لبه واتر استاپ در حدود 40 سانتیمتر ، چسب مخصوص pvc را به دوبخش واتر استاپ آغشته کرده و بصورت اورلب روی هم قرار داده و یک وزنه 50 کیلوگرم را بمدت 8 تا 12 ساعت روی آن قرار داده تا یکدیگر را جذب نمایند.
2- جوش گرم: بوسیله دستگاه هویه تبری دو سر واتر استاپ را ذوب کرده و بلافاصله آن دو را به یکدیگر می چسبانیم. 

واتراستاپ pvc
خرید واتراستاپ pvc از بتن کاور

موارد کاربرد واتراستاپ pvc

 • آب بند کردن سازه های هیدرولیکی
 • استخرها ، سدها ، مخازن بتنی مایعات ، کانال ها ، آب و لوله های فاضلاب
 • آب بند کردن درزهای انبساطی و اجرایی بناهای بتنی  و سازه آبی مانند دیوارها و کف ها

توصیه هایی در نصب واتر استاپ pvc

واتر استاپ باید بطور صحیح در موقعیت مورد نظر نصب و تثبیت گردد به گونه ای که در حین عملیات بتن ریزی تحت فشار بتن یا ویبره زدن از موقعیت نصب شده جابجا نگردد. نکات اجرایی نصب واتر استاپ عبارتند از:

 • نصف عرض واتراستاپ در بتن مرحله اول و نصف دیگر آن در بتن مرحله دوم قرار گیرد.
 • واتر استاپ میانی در وسط یا نزدیک به وسط ضخامت بتن ریزی و واتراستاپ کف خواب در مرز جدار بیرونی بتن( روی قالب یا بتن مگر زیر بتن اصلی) نصب گردد.
 • برای اتصال و تثبیت واتر استاپ به آرماتورها از گیره های مسی یا گالوانیزه مخصوص استفاده گردد.
 • از سوراخ کردن این محصول اجتناب گردد. برخی از تولید کنندگان در فواصل مشخص درطول واتراستاپ سوراخهایی جهت نصب تعبیه میکنند.
 • برای اتصال واتر استاپ از روشهای استاندارد اتصال آن و رعایت اصول گفته شده استفاده گردد.
 • در صورت پاره شدن واتر استاپ طی اجرا ، کار در آن موقعیت متوقف و واتراستاپ ترمیم گردد.
 • در زمان نصب واتر استاپ یک طرف آجدار کف خواب به جهت آج که باید سمت بتن باشد دقت شود.
 • در محل عبور دو واتر استاپ از روی هم از حتما از یکی از روشهای اتصال گرم یا سرد استفاده شود.

نحوه صحیح اتصال دو واتر استاپ عمود بر هم

گاهی اوقات در یک سازه بتنی دو درز در راستای عمود بر هم با هم تلاقی می کنند. ازجمله مواردی که این حالت پیش می آید به موارد زیر میتوان اشاره کرد:

 • تلاقی درزهای رامکای کف و دیوار با درزهای قایم دو قسمت از دیوار که ایجاد شکلی شبیه به سه راهی می کند.
 • تلاقی درزهای کف مخازن بزرگ بتنی در دو راستای عمود بر هم که شکلی شبیه به چهار راه ایجاد می کند.
 • در این مواقع از عبور دو واتر استاپ از روی هم باید اجتناب کرد چرا که معمولا با توجه به موقعیت استقرار واتر استاپها ضخامت کافی بتن بین دو واتر استاپ قرار نمی گیرد و همین محل عبور دو واتر استاپ نقطه ضعف سازه جهت نشت خواهد بود.
 • در این مواقع به ترتیب زیر باید عمل کرد:
 • باید توجه داشت که دو واتراستاپ در دو راستای متفاوت در محل اتصال حتما در یک سطح قرار گیرند تا اتصال آنها با روشهای اصولی مقدور گردد.
 • باید از یکی از روشهای اتصال گرم یا سرد که پیشتر گفته شد استفاده گردد.
 • بمنظور استفاده از روش اتصال گرم باید انتهای هر دو واتر استاپ بریده شده و فارسی بر شوند سپس دو به دو از قسمت پخی به هم جوش شوند و در نهایت یک شکلسه راه یا چهار راه با پخی های هفت و هشتی شکل پدید آید.
واترستاپ پی وی سی PVC WATERSTOP چیست؟

خواص و اثرات واترستاپ پی وی سی PVC WATERSTOP

 • مواد اولیه pvc مرغوب
 • پایداری پس از نصب برابر عمر سازه 
 • مقاوم  در برابر مواد  قلیایی و  اسید ها 
 • مقاومت کششی طولی و عرضی بالاتر از حد استاندارد
 • مقاوم در برابر فشارهای هیدرو لیکی و انقباضی در مدل های حفره دار

دیگر توصیه ها در نصب

 • در مواقعی که عرض یکی از واتراستاپ ها به مقدار قابل ملاحظه ای بزرگ تر است، در صورت مهارت فرد ممکن است دوسر واتر استاپ کوچکتر در دل داتر استاپ بزرگتر جوش شود.
 • در اتصال سرد دو واتراستاپ نیازی به بریدن وقطع دو واتر استاپ در محل تلاقی نیست و فقط آجهای محل تلاقی در سمت تلاقی کچل میشوند و از چسب برای اتصال آن دو استفاده می گردد .
 • در مواقعی که تلاقی دو راستای واتر استاپ در کف سازه باشد اجرای اتصال با سهولت بیشتری همراه است لیکن اگر محل تلاقی روی دیوار باشد استفاده از روش اتصال سرد به دلیل نیاز به اعمال فشار 50 کیلوگرمی در محل اتصال با مشکلاتی همراه خواهد بود. از این رو در این گونه مواقع ترجیح به استفاده از اتصال گرم می باشد.
 • توجه به موقعیت قرارگیری دو واتر استاپ در ضخامت بتن موردمهم دیگر است بطوری که نباید یکی از نوع کف خواب و دیگری از نوع میانی باشد چرا که در اینصورت اتصال آن دو در محل تلاقی مقدور نخواهد بود.

حفاظت و ایمنی 

واترستاپ پی وی سی PVC WATERSTOP ماده آتش زا بوده و برای محیط زیست مضر نمی باشد.

 

2 پاسخ

 1. واتر استاپ pvc که رنگ بندی مختلف داره کدهای متفاوت داره؟ یا ربطی به رنگش نداره در شرکت شما؟

  1. سلام رنگی بودن واتر استاپ ها در حال حاضر روی کارکرد اون ها تاثیر نداره. بلکه نوع واتر استاپ (تخت، واتر استاپ حفره دار و … )مهم هست. برای اینکه دقیق در مورد خرید واتراستاپ پی وی سی راهنماییتون کنیم، لطفا با بخش فروش ما تماس بگیرین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *