واتر پروف بتن

واتر پروف بتن


5/5 - (13 امتیاز)

واتر پروف بتن از ترکیباتی تشکیل شده است که درصورت استفاده در مخلوط بتن، سطح هدف را به مقطعی آب‌گریز تبدیل می‌کند. واتر پروف بتن با 2 حالت مختلف پودری و مایع تولید می‌شود. هر دومحصول واتر پروف پودری و واترپروف مایع در بتن کاور ارائه می شوند و برای مشاوره خرید می توانید با ما تماس بگیرید.

نوع مایع واتر پروف در جهت آب‌بندی و نفوذ ناپذیری سطوح بتن و دوغاب به‌کار می‌رود. نوع پودری واتر پروف به‌ دلیل دارا بودن فیلر ضد آب و ذرات میکرونیزه؛ موجب اصلاح دانه بندی مصالح و بهبود خواص رئولوژی بتن می‌شوند. این محصولات جزو دسته آب بندی بتن هستند.

دوز استاندارد واتر پروف مصرفی؛ حدود 1-3 درصد وزن سیمان موجود می‌باشد. البته دوز مصرفی دقیق واتر پروف با ارزیابی‌های کارگاهی و آزمایشگاهی مشخص می‌شود.

استفاده مناسب از انواع واتر پروف فواید زیر را دارد:

 1. ضد آب نمودن کامل و استاندارد سطح بتن با قرارگیری در منافذ مویینه
 2. پیشگیری از انجام واکنش‌های سولفاتی و قلیایی
 3. ضد آب کردن سطوح بتن ضمن عدم کاهش مقاومت فشاری بتن
 4. جلوگیری از ورود مواد خورنده و یون‌های مضر به‌‌ ترکیبات بتن
 5. رفع تمامی نقص‌های فیلتری ناشی از کمبود پیوستگی سنگدانه‌ها

در این مقاله قصد داریم شما را با انواع واتر پروف و کاربردهای این ترکیبات آشنا کنیم. همراه بتن کاور باشید.

محصولات واترپروف در بتن کاور

واترپروف بتن پودری COAT P800 و واتر پروف بتن مایع COAT L800 دو محصول بتن کاور در دسته آب بندی بتن هستند. این محصولات موادی آب گریز هستند. به همین دلیل برای کاهش نفوذ پذیری ملات های بنایی و دوغاب استفاده می شوند. استفاده از این محصولات به واسط ی خاصیت واترپروف بودن، باعث کاهش آب مصرفی در فرآیند تولید می شود. از آن گذشته با استفاده از این محصولات می توانید بتن مقاوم تری بسازید.

محصول ساخته شده توسط این آب بندها این مزایا را دارد:

 1. مقاوت در برابر مواد شیمیایی
 2. نفوذ ناپذیری در برابر سولفات ها
 3. پایدار در شرایط جوی متفاوت

 

نوع پودری واتر پروف بتن

نوع پودری واتر پروف که با ترکیبات اسیدی تولید می‌شود؛ بهترین و کارآمدترین شیوه برای ضدآب نمودن سطوح بتنی است. نوع پودری واتر پروف از ترکیبات ضد آب(جهت آب‌گریز کردن مقاطع بتن) و پر کننده فضاهای خالی بتن تشکیل شده است.

افزودنی‌ پودری واتر پروف با ترکیبات حاصل از فرایند هیدراسیون وارد انجام واکنش شده و همزمان با قرار گرفتن در منافذ خالی سطح بتن خاصیت آب‌گریزی از خود نشان می‌دهد.

واترپروف بتن

 

واترپروف بتن

نوع پودری واتر پروف به‌ دلیل مقاومت در برابر ورود یون‌های مضر و تخریب‌گر و جلوگیری از انجام کنش‌های شیمیایی در صنعت سازه‌های دریایی و مرطوب به فراوانی استفاده می‌شود.

ترکیب پودری واتر پروف باتوجه به ماهیت خود، در زمینه‌های گوناگون کاربرد گسترده‌‌ای دارد:

ویژگی‌ها و کاربردهای نوع پودری واتر پروف بتن:

 

  • با کمک ترکیبات پودری واتر پروف می‌توان بتن نفوذ ناپذیر تولید کرد.

  • در کارخانه‌های تولید بتن پیش ساخته از این ترکیب برای ضد آب نمودن سطوح بتن استفاده می‌شود.

  • واتر پروف پودری با خاصیت اب‌گریزی خود در عملیات‌های بتن ریزی فوندانسیون سازه‌های دریایی کاربرد مهمی دارد.

  • در ساخت دیواره‌ها و سازه‌های بتنی مجاور رطوبت مثل سد، پل، تصفیه خانه و کانال ها نوع پودر واتر پروف، به‌عنوان ماده‌ای کارآمد و مفید استفاده می‌شود.

نوع مایع واتر پروف بتن

نوع مایع واتر پروف بتن از مشتقات اسیدهای چرب غیر آلی و روان کننده تشکیل شده است. نوع مایع واتر پروف بتن سرعت پخش بالایی در آب داشته و به‌ دلیل تاثیر در پخش بهتر ذرات سیمان موجب افزایش سطح آزاد بتن می‌شود.

نوع مایع واتر پروف بتن هم چنین کاربرد مهمی در ضد آب کردن انواع بتن، دوغاب‌های ساختمانی و ملات‌های بنایی دارد.

انواع واتر پروف بتن

 

انواع واتر پروف بتن

ویژگی‌ها و کاربردهای افزودنی نوع مایع واتر پروف بتن:

نوع مایع واتر پروف ، به‌دلیل ماهیت و خاصیتی که دارد؛ به‌عنوان عایقی مطمئن و کاربردی شناخته می‌شود و ویژگی‌های زیر را می‌توان به این محصول نسبت داد:

 

  • خاصیت کششی خوبی به بتن می‌دهد.

  • موجب تولید بتنی مستحکم و مقاوم در برابر سایش می‌شود.

  • مقاومت شیمیایی خوبی به بتن تولید می‌دهد.

  • با نفوذ تا عمق ۲ سانتی متری سطح بتن؛ آب‌بندی استانداری را در سطح بتن انجام می‌دهد.

مقایسه نوع مایع واتر پروف بتن با نوع پودری واتر پروف بتن

انواع گوناگون مایع و پودری واتر پروف ، با وجود شباهت‌هایی در کاربرد؛ دارای تفاوت‌هایی نیز هستند:

تفاوت در مکانیزم اثر:

واتر پروف پودری به‌راحتی در آب حل شده و به واسطه فیلر میکرونیزه و ساختار فیزیکی، تمامی خلل سنگدانه‌ها را پر کرده و از نفوذ آب، یون‌های مضر و ترکیبات خورنده به درون بتن جلوگیری می‌کند.

نوع مایع واتر پروف ، دارای ترکیبات لیگنو سولفونات روان کننده است و بعد از حل شدن در آب، به مولکول‌های سیمان متصل شده و از تجمع آن‌ها جلوگیری میکند؛ موجب افزایش روانی و پخش شدگی بهتر سیمان و در نتیجه افزایش تراکم سطحی بتن و کاهش نفوذپذیری سطح بتن می‌شود.

وجود ترکیبات رزینی در ساختار واتر پروف مایع و نقش آن‌ها را در افزایش چسبندگی و درنتیجه افزایش تراکم ساختاری سیمان و کاهش نفوذ آب و رطوبت را نباید نادیده گرفت.

خصوصیات و ویژگی‌ها واتر پروف مایع بتن واتر پروف پودری بتن
پایه ساختاری و شیمیایی بر پایه اسیدهای چرب اسیدهای چرب غیر آلی و روان کننده‌ها
وزن مخصوص در دمای25 درجه سانتی‌گراد 1.02 گرم بر سانتی‌متر مکعب 1.3 گرم بر سانتی‌متر مکعب
رنگ قهوه‌ای سفید
مقدار یون کلر صفر صفر
PH 7.5 7
میزان مصرف تا ضخامت 15 سانتی‌متری بتن 2 تا 2.5 درصد وزن سیمان مصرفی 3 درصد وزن سیمان مصرفی
بسته‌بندی گالن 20 لیتری
بشکه 220 لیتری
مخزن 1000 لیتری
بسته‌های 20 کیلوگرمی
قیمت گران‌تر(هر لیتر مایع، معادل550 هزار ریال) ارزان‌تر(هر کیلوگرم، معادل 100 هزار ریال)
کاربرد ساخت و آب‌بندی: مخازن آب، پل، سد، ساختمان‌های نواحی مرطوب و شوره‌زار، بتن ریزی فونداسیون‌های سازه‌های دریایی، قطعات پیش ساخته بتنی ساخت و آب‌بندی: بتن نفوذ ناپذیر، قطعات پیش ساخته بتنی، بتن ریزی و فونداسیون گذاری سازه‌های دریایی، سطوح خارجی و داخلی سازه‌های مرطوب مثل کانال‌ها و پل
جدول مقایسه نوع مایع واتر پروف بتن با نوع پودری واتر پروف بتن

قیمت انواع واتر پروف بتن

در تعیین قیمت انواع واتر پروف بتن عوامل مختلفی دخیل هستند. سالانه هزاران تن از ترکیبات مختلف واتر پروف ، در سرتاسر کشور تولید و در قسمت‌های گوناگون صنایع سازه و ساختمان مصرف می‌شوند.

هزینه صنایع و تولیدات شیمیایی، به کیفیت آن محصول وابسته است و قیمت انواع واتر پروف ، از این مسئله جدا نیست.

قیمت انواع واتر پروف مایع و پودری به کیفیت، نحوه ساخت، شرکت تولید کننده، هزینه حمل بار، نوع مواد اولیه، محل تهیه محصول و… بستگی دارد.

قیمت انواع واتر پروف بتن؛ با توجه به هزینه‌های مصرفی و تولیدی متغیر است؛ اما می‌توان قیمت تقریبا متعارفی برای این محصولات تعریف کرد.

خرید انواع واتر پروف بتن

 

خرید انواع واتر پروف بتن

با در نظر گرفتن همه استانداردهای کیفیتی،تولیدی و مصرفی ؛قیمت یک کیلوگرم پودر واتر پروف تقریبا معادل 100 هزار ریال و قیمت یک لیتر مایع واتر پروف تقریبا معادل550 هزار ریال در بازارهای صنایع ساختمان سازی عرضه می‌شود. برای اطلاع از قیمت های بروز با واحد فروش شرکت بتن کاور تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

نتیجه گیری

در این مطلب ازبتن کاور به معرفی کاربرد واترپروف های بتن پرداختیم. استفاده از واترپروف باعث مقاومت بتن در برابر مواد شیمیایی و شرایط جوی مختلف می شود. واتر پروف بتن در دو نوع پودری و مایع عرضه می شود که هر کدام از این محصولات ویژگی های مخصوص به خود را دارند و باید با توجه به شرایط پروژه انتخاب شوند. قیمت انواع واتر پروف بتن بستگی به نوع مواد اولیه مصرفی برای تولید آن، شرکت تولید کننده، بسته بندی محصول و … شرایط دیگر دارد. برای مشاوره رایگان خرید محصول می توانید روی بتن کاور حساب باز کنید.

1 دیدگاه

 • سلام خدمتتون. ببخشید قیمت انواع واتر پروف بتن چقدره میشه? راهنمایی میخواستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *