ژل میکروسیلیس

ژل میکروسیلیس


4.9/5 - (103 امتیاز)

ژل میکروسیلیس چیست و چه کاربردی دارد؟ قیمت ژل میکروسیلیس چقدر است؟ ژل میکروسیلیس الیاف دار چیست؟ چطور میتوانم سفارش آنلاین ژل میکروسیلیس را ثبت کنم؟ بتن یکی از مواد اصلی برای مقاوم سازی سازه های شهر و .. است. ژل میکرو سیلیس یا میکروسیلیکا که به نام های ژل میکرو سیلیس ، میکرو سیلیس ژل شده یا مکمل بتن شهرت دارد. افزونه ای است که با اضافه کردن آن در بتن باعث مقاوم تر شدن بتن میشود ؛ در واقع این ژل نوعی افزدونی بتن پیشرفته است.

ژل میکروسلیس از ترکیبات روانساز های بتن ، میکروسیلیس ، سیلیس ، مواد آنتی باکتریال ، مواد پلیمری و الیاف پلی پروپیلین یا الیاف فولادی ساخته شده است. از این ژل برای تولید بتن های توانمند و با دوام ، بتن آب بند و بتن نفوذ ناپذیر استفاده میشود. در ابتدا باید به مفهوم ماهیت میکروسیلیس که یکی از پایه های اصلی ژل میکروسیلیس است بپردازیم.

خرید ژل میکروسیلیس

برای خرید انواع  ژل میکروسیلیس، پاورژل الیافدار، مکمل بتن و مکمل بتن الیافی می توانید روی بتن کاور حساب باز کنید. از بخش فروشگاه می توانید قیمت به روز این محصولات را ببینید.

 ویدئو معرفی محصول ژل میکروسیلیس 

اگر چه از خواص فشاری بتن نمی‌توان گذشت ولی ترکیبات بتنی میل به واکنش دادن با یون های فعالی مانند کلر و یون های سولفیدی دارند. به همین خاطر استفاده از آن در اسکله‌، تجهیزات بندری و… دردسر ساز خواهد شد. برای رفع این مشکل پیشنهاد شد که از موادی تحت عنوان مکمل های بتنی استفاده شود.

یکی از بهترین مواد افزودنی که برای افزایش مقاومت بتن استفاده می‌شود ژل میکروسیلیس است. این ماده ترکیبی از روانساز های بتنی، میکرو سلیس، مواد روان ساز، الیاف‌ های سیلیسی و پلی‌پروپیلنی است. این ژل ها نسل جدید و مهندسی شده دوده های سیلیسی قدیمی هستند که به طور هم زمان می‌توانند خواص شیمیایی و خواص مکانیکی بتن را تقویت کند.

 

از مهمترین دلایلی که مواد مکمل بتنی به بازار عرضه شدند، حل مشکل گرانروی بتن بود. این مشکل در شرایط آب و هوایی خشکی مانند کویر بیشتر به چشم می‌آید. به علت وجود الیاف پلی پروپیلن در ژل میکروسیلیس راهکاری است که می‌تواند عین بهبود روان شدگی بتن، ضریب نفوذ پذیری بتن را هم تحت تاثیر قرار دهد. همچنین این الیاف میزان آب مصرفی برای ترکیب بتن را هم کاهش می‌دهد.

ژل میکروسیلیس چیست؟

ویژگی های مثبت ژل میکروسیلیس را در موارد زیر می‌توان به صورت خلاصه بیان کرد:

 • بهبود خواص مکانیکی به ویژه مقاومت به
 • سایش و تنش های فشاری، خمشی و کششی
 • بهبود گیرش بتن
 • بهبود مقاومت به حرارت و دما بالا
 • افزایش مقاومت به خوردگی
 • مقاومت در برابر مواد اسیدی و سولفیدی
 • مسدود کردن کانال‏‌ های مویرگی تعریق
 • کاهش عیار سیمان به میزان 5 الی 10 درصد
 • کاهش آب انداختگی و جداشدگی سنگدانه های بتن
 • سهولت پمپاژ بتن و کاهش استهلاک در تجهیزات بتن ریزی
 • افزایش دوام بتن در طی سیکل های ذوبی و انجماد
 • افزایش مقاومت الکتریکی
 • ایجاد حالت خمیری در بتن
 • ایجاد سطح صاف

قیمت ژل میکروسیلیس

یکی از معضلاتی که امروزه انبوه سازان و فعالان حوزه ی ساخت و ساز با آن دست و پنجه نرم میکنند نبود مواد اولیه مرغوب با قیمت مناسب علی الخصوص بتن در بازار میباشد. بر این اساس بسیاری از تولید کنندگان و فعالان در صنعت بتن، با بروز رسانی کسب و کارشان و حتی استفاده از تجهیزات مدرن مطابق با نیاز امروزه به فعالیت در بازار رقابتی می پردازند. 

از این میان میتوان به افزونه ژل میکروسیلیس بتن اشاره کرد که اقتصادی ترین و بهینه ترین در نوع خود می باشد که علاوه بر افزایش مقاومت فشاری بتن، افزایش اسلامپ بتن، و همین طور کارایی بالایی نیز خواهد داشت و در مجموع کار بتن ریزی را بهبود می بخشد.

به همین دلیل میتوان گفت با استفاده یکباره از این محصول در هزینه های بعدی استحکام بتن میتوان صرفه جویی کرد. البته ناگفته ها نماند با توجه به شرایط اقتصادی و ناپایدار کنونی و عواملی چون وزن خریداری شده و نوع ژل میکروسیلیس و هزینه ی حمل و نقل و … قیمت ژل میکروسیلیس در تغییر است.  

جدول مشخصات فیزیکی و شیمیایی ژل میکروسیلیکا

عنوانویژگی ژل میکروسیلیس
 حالت دوغاب ژله ای یا غلیظ
وزن مخصوصgr/cm3 1/35 الی 1/30
PHحدود 8 است
یون کلرندارد
رنگ محصولطوسی

بتن کاور به عنوان یک تولید کننده حرفه ای این محصول به شما در خرید ژل میکروسیلیس با بهترین قیمت نسبت به رقبا و بالاترین کیفیت مشاوره میدهد.

تفاوت ژل میکروسیلیس و پودر میکروسیلیس

تجربه ثابت کرده که استفاده از میکروسیلیس چه بصورت پودر و چه به صورت ژل در بتن به میزان مقاومت و ماندگاری و استحکام بتن کمک میکند اما چیزی که در این میان مهم است تفاوت کارایی و حتی بعضا در بسیاری موارد مقایسه قیمت تمام شده ی آن ها میباشد که در ادامه به این تفاوت ها میپردازیم. استفاده از دوده سیلیس به همراه فوق روان کننده در بتن که بصورت پودر بسیار ریز (کمتر از 1/0 میکرون) با جرم حجمی پایین می باشد، مضراتی از قبیل عدم اختلاط کامل با بتن، مشکلات انبارداری، حمل و نقل، پرت مصرف و همچنین مشکلات زیست محیطی و خطرات بهداشتی برای پرسنل محیط کار را به همراه دارد. در واقع این عوامل کلی منجر شد تا کارخانه جات تولید بتن به فرآوری و تولید ژل میکروسیلیس روی آورند.

 همین طور باید اذعان داشت که دانسيته دوغاب ميكروسيليس بر اساس ماده خشك، بالاتر از پودر ميكروسيليس مي که از این رو هزينه هاي حمل و نقل و انبار را كاهش مي دهد. دانسيته دوغاب 50 % در حدود 1400 كيلوگرم در متر مكعب بوده كه بر اساس 50 % ماده خشك، دانسيته ميكروسيليس خالص، 700 كيلو گرم u1576 بر متر مكعب مي باشد ولي دانسيته پودر در بهترين حالت حدود 450 كيلوگرم در متر مكعب مي باشد. از دیگر تفاوت های آن ها می توان به موارد  زیر اشاره کرد.

– انتقال خمیر ميكروسيليس به داخل بتن خیلی راحتتر و سريعتر مي باشد و عاري از هر گونه گرد و غبار مي باشد.

– پخش شدگي مؤثر ژل ميكروسيليس در بتن که میتوان گفت یکدست در همه بتن پخش میشود.

– دوغاب ميكروسيليس مي تواند مصرف سيمان در بتن را كاهش داده منجر به صرفه جويي در مصرف سيمان و افزايش سود

گردد.

 • عدم وجود هرگونه روان كننده بتن در اين محصول دوغاب نسبت به ژل، علاوه بر كاهش قيمت اين محصول، باعث مي شود تنظيم مقدار افزودني روان كننده مورد نياز طرح توسط پيمانكار راحت تر انجام شود.

 

نکته قابل توجه این است که چون در بتن ریزی های حجیم،‌ کیورینگ بتن و عمل آوری مغز بتن سخت می باشد، ‌باید از مکمل بتن دیرگیر استفاده شود تا علاوه بر آب بندی و نفوذ ناپذیر شدن و افزایش مقاومت بتن ،‌گیرش بتن نیز کنترل شود.

مزیت ها و معایب ژل میکروسیلیس

ژل های میکروسیلیس از پر فروشترین مکمل های بتن به شناخته می‌شوند. این ژل مزیت هایی نظیر نفوذناپذیر کردن بتن را به همراه دارد. وجود ترکیبات روان کننده در این ژل سبب آب بندی و نفوذ ناپذیر شدن بتن می‌شود. اهمیت این ویژگی آن جایی معلوم می‌شود که خواص خوردگی بتن را افزایش می‌دهد و مانع از آسیب به آرماتور بندی ها خواهد شد.

 همچنین وجود ذرات ریز سیلیسی و الیاف هایی که در آن وجود دارد، سبب می‌شود که فضای خالی میان سنگ دانه های بتن کامل پر شود و نفوذ پذیری آن دچار تغییر و تحول گردد. همین امر در نهایت منجر به افزایش طول عمر بتن خواهد شد. به علاوه این ذرات ریز سیلیسی درون ژل مانند زمانی که از دوده سیلیس استفاده می‌شود، کلوخه کلوخه نخواهد شد.

البته ژل میکروسیلیس معایب و محدودیت هایی در مصرف هم دارد. به طور مثال افزودن آن سبب افزایش زمان لازم برای گیرش بتن در فصول سرد خواهد شد. همچنین منجر به بروز مشکلاتی مانند عدم توانایی باز کردن زود هنگام قالب، کاهش رطوبت موضعی و تشکیل ترک‌ های انقباضی موضعی نیز می‌گردد.

روش ساخت ژل میکروسیلیس

ژل میکروسیلیس یا میکروسیلیکا (مکمل بتن) ماده ای خمیری شکل است که درواقع نوعی افزودنی به بتن اصلاح شده است که برپایه مشتقاتی زیر تهیه میشود و رنگی مایل به خاکستری دارد.

 • مواد آنتی باکتریال
 • مواد پلیمری و یا آب بند بتن
 • سیلیس و الیاف پلی پروپیلن یا الیاف فولادی
 • روان کننده بتن
 •  ‌میکروسیلیس
 •  آب
 • افزودنی های خاص

درواقع باید برای ساخت میزان معینی دوده سیلیسی خالص با مقدار معینی آب و  و روان کننده و اصلاح کننده های پلیمری ترکیب شود. فراموش نشود روان کننده ها نقش بسزایی در شکل نهایی آن ها دارند زیرا محصول به هنگام آماده شدن باید ظاهری ژله ای و خمیری  و همانند دوغاب داشته باشد البته غلظت آن کمی از دوغاب باید بیشتر باشد.

ژل میکروسیلیس در تصفیه خانه لرستان
ژل میکروسیلیس در تصفیه خانه لرستان

وزن آن باید حتما 1.34 گرم بر سانتی متر مکعب باشد تا محصول نهایی یک محصول استاندارد به حساب آید. داشتن یک ژل میکروسیلیس استاندارد باعث میشود بتنی نفوذ ناپذیر و مستحکم و قوی و ماندگار ساخته شود.

قیمت پاور ژل میکروسیلیس

قبل از اینکه به بررسی قیمت پاور ژل میکروسیلیس بپردازیم باید اول بدانیم که چیست و علت تفاوت قیمت آن چه میباشد؟ پاور ژل میکروسیلیس ماده ای پایدار در بین فرآورده میکروسیلیس می باشد. از مشتقات این ماده میتوان به پلی کربوکسیلات اتر و دوده سیلیسی اشاره کرد که به همراه مکمل های دیگر مانند فیلرها، مواد آب بند کننده و الیاف پلی پروپیلن فرموله و تولید شده است. این ماده به چند دلیل باعث شده تا تفاوت قیمت پیدا کند که به بعضی از آن ها اشاره میکنیم.

 • از جمله آن موارد این است که، آب کمتری در هنگام ساخت نیاز دارد.
 • همین طور باعث بهبود بیشتر خاصیت های روان شدگی و ، خاصیت الکتریکی و خواص رئولوژیکی بتن می شود.
 • همچنین  قدرت روانی بالاتر پاور ژل میکروسیلیس موجب جریان یافتن بهتر دوده سیلیسی و کاتالیزورهای محصول، روی خمیر بتن شده و بافت خمیری همگنی تشکیل خواهد داد.
 • درنهایت باید گفت این ژل پس از سخت شدن، تراکم و انسجام بالاتری داشته و نفوذ ناپذیر خواهد بود.

همه ی این موارد باعث شده تا پاور ژل میکروسیلیس تفاوت قیمتی نسبت به سایر محصولات مشابه داشته باشد که البته خیلی دور از ذهن هم نبود.

 

روش استفاده از ژل میکروسیلیس

ترکیب کردن بتن با مکمل ها و افزودنی ها گاهی مهمتر از نوع ماده افزودن است که انتخاب می‌شود. اگر این ترکیب طبق استاندارد ها درست نشود، از خواص بتن خواهد کاست و دوام آن را از بین می‌برد. در درجه اول انتخاب روش مخلوط سازی و نسبت های ترکیب آب، بتن، افزودنی و سیمان وابسته به مشخصات فنی ماده مکمل است. به همین خاطر باید مشخصات فنی ماده مکمل بتن دسترسی داشت.

در یک روش استاندارد، بهترین روش استفاده از ژل میکروسیلیس ۳ تا ۱۵% وزن سیمان پودر میکروسیلیس باید به بتن اضافه شود. همان طور که پیشتر اشاره شد طرح اختلاط بتن به پارامتر های مختلفی از جمله نوع و اندازه سنگ دانه ها، میزان سیلیس و نوع ژل و سیمان در دسترس بستگی خواهد داشت.

پروژه های بتن کاور
پروژه های بتن کاور

در روش دیگر برای به دست آوردن بتن خود تراکم بهتر است طرح اختلاط آن همراه با ژل حاوی ذرات میکروسیلیس و پلی کربوکسیلات 50 درصد با حجمی در حدود  ۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب همراه باشد. در این روش باید ماسه با مدول نرمی زیر ۳ استفاده شود.

برای داشتن بتن آب بند باید بتن را با حداقل 14 درصد وزن سیمان از ژل ترکیب کرد. طبق استاندارد های رسمی نیز برای ترکیب کردن بتن های پر مقاومتی در طرح اختلاط آن حداقل ۲5 درصد وزن سیمان از ژل باید تشکیل شود.

 • بتن های با دوام: دوام بتن با خاصیت نفوذ پذیری آن ارتباط عکس دارد. هر چه نفوذ پذیری بتن کمتر باشد، دوام آن نیز بهبود می‌یابد. افزودن موادی مانند ژل های میکرو سیلیس عامل  افزایش نفوذ ناپذیری در بتن هستند.
 • بتن های خود متراکم: بتن‌ های  SCC و یا خود متراکم را تنها با افزودن موادی حاوی دوده سیلیس می‌توان تولید کرد. اما به علت آلودگی ها و مشکلاتی که این دوده در حین استفاده پی دارد، می‌توان ژل حاوی میکروسیلیس را جایگزین آن کرد.
 • بتن ‌های مقاوم در برابر آتش سوزی و حرارت بالا
 • ساخت بتن با مقاوت در برابر یون ‌های شیمیایی مخرب (سولفات و کلر) و مواد با اسیدیته بالا
 • ساخت بتن مقاوم به ضربه، سایش و فرسایش با افزودن ژل میکروسیلیس
 • کف سازی با بتن
 • ساخت سازه هایی مانند آشیانه هواپیما و محل فرود هلیکوپتر

انواع ژل های میکروسیلیس

در حال حاضر انواع ژل میکروسیلیس در بازار خرید و فروش می‌شود. اگر چه پایه تمامی این مواد مکمل سیلیسی با یکدیگر یکسان است اما عملکرد متفاوتی از هم می‌توانند داشته باشند.

 • ژل میکروسیلیس بر پایه لیگنو، نفتالین یا کربوکسیلات: نام تجاری این ترکیب در بازار سوپر ژل است.
 • ژل میکروسیلیس الیافدار: الیاف به کار رفته در این مدل از ژل ها به صورت همگن پراکنده باید شود. ژل میکروسیلیس JS 480 با خاصیت پوزولانی از انواع این ژل است که بهبود در خواص مکانیکی بتن را در پی دارد.
 • ژل میکروسیلیس زودگیر: ژل میکروسیلیس JS 500 از نمونه های این ژل است که با کاهش نفوذپذیری بتن مقاومت و دوام آن را افزایش می‌دهد.
 • ژل میکروسیلیس دیرگیر: این نوع ژل بیشتر برای شرایط آب و هوایی سرد و گرم توصیه می‌شود.

پس از انتخاب نوع درست ژل میکروسیلیس برای پروژه عمرانی مورد نظر باید ترکیب دقیقی از روش اختلاط را هم در اختیار داشته باشید. اگر فرایند مخلوط سازی طبق استاندارد انجام نگیرد، امنیت سازه تحت تاثیر قرار خواهد گرفت

میکروسیلیس چیست؟

میکروسیلیس ماده ای است با واکنش پذیری بالا که در مقادیر نسبتا کم برای افزایش خواص بتن به کار می رود . این ماده محصول جانبی تولید فلزات خاص در کوره های قوس الکتریکی است.

موسسه بتن آمریکا (ACI) میکروسیلیس را به عنوان “سیلیس غیر بلوری بسیار ریز تولیدی در کوره های قوس الکتریکی که محصول جانبی تولید آلیاژهای سیلیسیم یا سیلیسیم فلزی است ” تعریف می کند.

” میکرو سیلیس ”  پودری خاکستری رنگ ، تا حدی شبیه سیمان پرتلند یا خاکستر های بادی است.

ویژگی های شیمایی میکروسیلیس در واکنش با بتن چیست؟

1) آمورف. این اصطلاح بدین معناست که میکروسیلیس یک ماده بلوری نیست! مواد بلورین قابلیت حل شدن در بتن را ندارند.

تمامی مواد غیر از مواد بلورین قبل از واکنش نشان دادن باید حل شوند. بهتر است بدانید که در ترکیبات بتن یک ماده بلوی وجود دارد که از نظر شیمیایی بسیار شبیه به میکروسیلیس است . نام این ماده ” ماسه ”  می باشد . لازم به ذکر ماسه در اصل سیلیسم دی اکسید است اما به دلیل ماهیت بلوری اش نمیتواند واکنش نشان دهد.

2) سیلیسم دی اکسید (sio2) . یک ترکیب واکنش پذیر در میکروسیلیس است که چگونگی واکنش میکروسیلیس در بتن به آمورف ، سیلیسم دی اکسید و عناصر کمیاب بسته به دوده بستگی دارد.

3 ) احتمال دارد که مواد دیگری نیز در میکروسیلیس وجود داشته باشند که این امر به دوده باقی مانده از فلز هایی که از گدازه خانه ساخته می شوند بستگی دارد . در بیشتر اوقات ، این مواد تاثیری بر کارکرد میکروسیلیس در بتن ندارند. مشخصات فنی استاندارد محدودیت هایی را برای برخی از مواد که در این رده هستند ، مشخص کرده اند.

در تمامی سازه های بتونی ، اسکله های دریایی ، سازه های ساحلی ، سازه های نظامی و پدافندی … تمامی مواردی در معرض کلر ، یون و سولفات قرار دارند و یا نیاز به مقاوم سازی بیشتر است . لازم به ذکر است برای استخر های خانگی و عمومی از ژل میکرو سیلیس الیاف دار میتوان استفاده کرد.

ویژگی های ژل میکروسیلیس چیست ؟

همانطور که گفته بودیم ژل میکروسیلیس افزونه ای است که از ترکیبات روانساز های بتن ، پودر میکروسیلیس ، سیلیس و الیاف پلی پروپیلین و آب در مخلوط کن های مخصوص تهیه میشود.

این ژل در مقاوم سازی بتن شهرت دارد. این ژل اقتصادی ترین نوع ژل میکروسیلیس است. ژل میکروسیلیس به رنگ خاکستری است . این ژل فاقد کلر و نیترات است.

اگر برای مدتی در حالت سکون قرار بگیرد ژله ای و پس تکان دادن تبدیل به مایع میشود. ژل میکروسیلیس بسیار کمتر از حد مجاز استاندارد کلراید دارد. ژل میکروسیلیس نقطه اشتعال ندارد . نقطه انجماد در محدوده صفر درجه سانتی گراد قرار دارد.

لازم به ذکر است که این افزونه، هیچ صدمه و آسیبی به طبیعت وارد نمیکند. ژل های میکرو سیلیس چند نوع هستند؛ مانند ژل میکروسیلیس زود گیر ، ژل میکروسیلیس دیر گیر ، ژل میکرو سیلیس الیاف دار و ژل میکرو سیلیس بر پایه نفتالین.

کاربرد ژل میکرو سیلیس در بتن چیست؟

 ژل میکرو سیلیس باعث بهتر شدن خاصیت های بتن در حالت خمیری شده و همچنین باعث بهتر شدن کیفیت بتن سخت شده می شوند. ژل آب بندی بتن مناسب برای تولید بتن آب بند است مانند تونل ها،‌ راه، ‌کانال های انتقال آب و تصفیه خانه ها و مخزن.

مکان هایی مانند سد ها و پارکینگ و مناطقی که تحت حمله مواد شیمیایی هستند.

_ بتن هایی که نیازمند حداقل هدایت الکترونیکی هستند.

_ بتن های در معرض موارد خورنده هستند.

_ بتن هایی که نیاز به مقاوم سازی دارند.

بتن هایی که نیازمند محافظت در برابر باد و طوفان و یا اشعه خورشید هستند.

_ بتن هایی که در صنایع ساختمانی به کار می روند.

_ بتن هایی که برای سازه نگهدارنده آب استفاده میشوند.

_ بتن هایی که برای سازه های در معرض بار مکانیکی هستند.

_ بتن هایی که در معرض تغییرات دمایی شدید آب و هوا هستند.

 • ساخت بتن‌ های آب‌بند یا واتر پروف: با افزودن ژل های میکروسیلیسی ساختار سیمانی بتن به نوعی ضد آب خواهد شد. همچنین نسبت آب به سیمان نیز کاهش پیدا می‌کند. علت این تغییرات هم وجود مواد روان ‌کننده‌ای است که  حفرات بسیار ریز و میکروسکوپی بتن را می‌بندد.
 • بتن های مقاوم: نوع دیگری از انواع بتن هایی که می‌توان به کمک این ژل ها تولید کرد، بتن هایی با مقاومت بسیار بالا است. ترکیب پوزولان دوده سیلیسی و سیمان سبب ایجاد ذرات سخت کاربیدی حاوی کلسیم و سیلیسیم می‎شود. این ذرات همراه با ماده روان کننده‌ موجود در ژل نسبت آب به سیمان را کاهش می‌دهد و مقاومت آن را بالا می‌برد.
 • بتن شاتکریت: بتن شاتکریت یا بتن پاشیده شده، به ملات گفته می‌شود که با هوا و سرعت بالا بر روی سطوح پاشیده می‌شود. در ترکیب این بتن آب، سیمان، ماسه و ژل میکرو سیلیس وجود دارد. استفاده از آن برای ساخت و تعمیرات پل ها، ساختمان، سازه های بندری و سریز سد پیشنهاد می‌شود.

9 مزیت استفاده از ژل میکروسیلیس

این 9 مزیت استفاده از ژل میکروسیلیس را از زبان انجمن بتن آمریکا بشنوید:

1- مهمترین ویژگی که استفاده از ژل میکروسیلیس به بتن می‌دهد نفوذ ناپذیری آن است.

2- ژل میکروسیلیس اقتصادی ترین و به صرفه ترین افزونه بتنی است.
باعث مقاوم سازی بالا در بتن مانند افزایش مقاوم سازی الکتریکی بتن می شود.
باعث کمتر شدن آب در سیمان می شود.

3- ژل میکرو سیلیس نگهدارنده آب است.

4- ژل میکرو سیلیس قدرت سازگاری و استفاده از اکثر روانساز های بتن به صورت همزمان دارد.

5- ژل میکرو سیلیس قدرت سازگاری با انواع سیمان ها را دارد.

6- ژل میکرو سیلیس باعث کاهش ایجاد ترک در بتن می شود.

7- ژل میکرو سیلیس باعث ایجاد بتن های کاملا خمیری میشود.

8- باعث کاهش عیار سیمان به قدرت 5 الی 10 درصد میشود.
9-میزان نفوذ ناپذیری در بتن بسیار کمتر از بتن های بدون مواد افزودنی است.

نکات ایمنی در استفاده ژل میکرو سیلیس چیست؟

حد استاندارد استفاده از این محصول را بدانید! استفاده بیش از اندازه و زیاده روی نتیجه ای جز جداشدگی، آب انداختگی و یا ایجاد حباب شود.

اگر مقدار مخلوط بتن بیش از حد باشد، می توانید با افزودن مصالح خشک و اختلاط مجدد ایراد آن را برطرف کنید.

از یک ابزار دقیق برای وزن کردن این مواد استفاده کنید!

این ژل ها برای انسان ضرری ندارند ولی از تماس آن ها با پوست و چشم خودداری کنید!

این مواد آتش زا نیستند.

رعایت نکردن شرایط انبارداری مناسب می تواند موجب آسیب رساندن به محصول شود! محیط مناسب برای انبار داری این محصول 5 درجه سانتی گراد است ؛ به هیچ وجه نگذارید این محصول به مرحله یخ زدگی برسد!

سوالات متداول در خصوص ژل میکروسیلیس

در این قسمت به پاسخ پر تعداد ترین سوالات شما می پردازیم. این لیست همیشه به روز می شود بنابراین اگر شما هم سوالی دارید، زیر همین مطلب برای ما کامنت کنید.

ما در بتن کاور انواع مختلف و کاربردی برای پروژه های مختلفی از ژل میکروسیلیس را تولید می کنیم. برای مشاوره رایگان خرید می توانید با واحد فروش ما تماس بگیرید. 👈🏻 02144000046

هزینه پاور ژل میکروسیلیس بستگی به نوع سفارش، مقدار مورد نیاز و دیگر پارامتر ها دارد.  برای مشاوره رایگان خرید پاور ژل میکروسیلیس می توانید با واحد فروش ما تماس بگیرید. 👈🏻 02144281150

ژل میکرو سیلیس در بتن ریزی حجیم باعث افزایش مقاومت فشاری بتن، افزایش اسلامپ بتن، عملکرد بالاخواهد شد و کار بتن ریزی را بهبود می بخشد.

فقط از جای معتبر ژل میکروسیلیس را تهیه کنید. در هنگام خرید حتما دقت کنید که محصول شما با هیچ محصول دیگری مخلوط نشده باشد. میزان مصرف دقیق این ژل را از کاتالوگ تولید کننده به دقت مطالعه کنید.  استفاده بدون توجه به استانداردها میتواند منجر به عوارض زیادی شود!

22 دیدگاه

 • سلام من از مقاله ژل میکروسیلیس شما با اجازه استفاده کردم
  خیلی کامل بود.
  ممنون

 • سلام کدوم یک از این ژل ها خریدش به صرفه تر هست؟ پاور ژل یا ژل میکروسیلیس و این که تفاوت هاش چی هست؟

 • بهترین نوع ژل میکروسیلیس کدوم هستش؟ بیشترین تقاضا و بیشترین فروش شما تو بتن کاور رو کدوم مدل ها هست؟ پاور ژل یا ژل میکروسیلیس؟
  سپاس

 • با خرید محصول ژل میکروسیلیس دقیقا چند روز طول میکشه که ژل میکروسیلیس به دستم برسه؟

 • سلام خدمت تیم و پشتیبان بتن کاور مقاله ژل میکروسیلیس بسیار عالی، روان و جامع بود. با تشکر.

 • آیا تو فروشگاهتون به جزء ژل میکروسیلیس پودر میکروسیلیس هم برای فروش دارین؟

 • خسته نباشین. برای خرید ژل میکروسیلیس نماینده شهرستان هاتون لیستش رو میخواستم از کجا میتونم تهیه کنم؟ یا از شعبه تهران بتن کاور هم ثبت سفارش ژل میکروسیلیس میتونیم کنیم؟

  • سلام برای دریافت لیست قیمت انواع ژل میکروسیلیس، پاور ژل و … با بخش فروش تماس بگیرین. راهنمایی تون می کنن. سپاس

 • سلام قیمت پاورژل میکروسیلیس با خود ژل میکروسیلیس js480 چقدر تفاوت داره؟ از نظر اقتصادی کدوم بهتر هست؟

 • سلام من میخواستم خرید کنم. قیمت ژل میکروسیلیس تو سال 1402 تو بتن کاور افزایش داشته؟ برای خرید عمده تخفیف چقدر میدین؟

  • سلام برای مشتریان قدیمی کارشناسان فروش قیمت های مناسب تری رو در نظر گرفتن. لطفا تماس بگیرید برای مشاوره رایگان خرید انواع ژل میکروسیلیس .
   02144281150

 • سلام میخواستم مقدار حجم مورد نیاز برای استفاده ژل میکروسیلیس به ازای بتن رو بدونم. راهنمایی می کنین؟

 • سلام، می خواستم صفحات سیمانی به قطر 25 میل سفید تولید کنم. از چه موادی برای استحکام بیشتر می شود استفاده کرد؟ استفاده از ژل میکیروسیلیس رو توصیه می کنین؟ اگر بله کدوم محصول به درد من میخوره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *