چسب لاتکس

چسب لاتکس


5/5 - (41 امتیاز)

چسب لاتکس چیست؟! چسب لاتکس بتن یک ماده شیمیایی است که از رزین های آکریلات ساخته می شود و باعث می شود که بتن ها در مقابل آب غیر قابل نفوذ شوند. استفاده از چسب لاتکس در سازه های بتنی با ایجاد لایه های به افزایش پیوستگی و مقاومت در ساختار بتن کمک می کند.

چسب لاتکس L90 هم یکی از محصولات بتن کاور است که می توانید برای خرید آن با کارشناسان ما در تماس باشد. چسب لاتکس L 90 به عنوان یکی ازچسب های پر کاربرد در صنعت ساخت وساز مورد استفاده قرار می گیرد که به صورت امولوسیون پلیمری، غلیظ وهموژن قابل استفاده برای تمام سطوح آسیب دیده می‌باشد وباعث ایجاد استحکام ومقاومت در سازه هایی می شود که بتن در آن به کار رفته است.

خرید و قیمت چسب بتن LATEX 90
خرید و قیمت چسب بتن LATEX 90

در این مطلب از سایت بتن کاور با ویژگی های چسب لاتکس و هم چنین انواع چسب لاتکس بیشتر آشنا خواهید شد.

برای آن که بخواهید بتن ها را در برابر شرایط مختلف محیطی و حرکات ارتعاشی مقاوم کنید از چسب لاتکس استفاده  کنید. این کار بر کارآیی و دوام سازه ها تاثیر به سزایی دارد. چسب بتن لاتکس نوعی چسب است که از لاتکس و سیمان پرتلند به همراه ماسه ساخته می شود.

چسب لاتکس
چسب لاتکس

جدول مشخصات و خواص چسب لاتکس بتن

چسب لاتکس در آب حل می شود. اما بعد از اینکه خشک شد، غیرقابل نفوذ و غیرحلال می شود. بهترین نکته ای که در مورد خرید این محصول وجود دارد این است که در اثر واکنش با آب و سیمان تنها باعث ایجاد خاصیت چسبندگی نمی شود! بلکه از اثرات این چسب می توان به افزایش انسجام و پیوستگی بین مواد در بتن هم اشاره کرد.

اگر بخواهیم به صورت خلاصه به خواص چسب لاتکس بپردازیم این موارد را در نظر بگیرید:

 • افزایش ضریب سایشی در بتن
 • افزایش چسبندگی بین مواد استفاده شده در بتن
 • کمک به افزایش مقاوت بتن در سرما و یخبندان
 • استفاده از این محصول قدرت چسبندگی بین بتن جدید و بتن قدیم را زیاد می کند.

توجه کنید که از چسب لاتکس بتن به میزان 5 تا 10 درصد از وزن سیمان استفاده می شود. استفاده بیشتر یا کمتر از این مقدار توصیه نمی شود.

مشخصاتچسب بتن LATEX 90
چسب بتن استحکامی آب بند G60
حالت فیزیکی:امولسیون غلیظامولسیون غلیظ
رنگ:سفید شیریطوسی
وزن مخصوص:1.15g/cm3
1.32g/cm3
حلال:آبآب
یون کلر:نداردندارد

کاربرد چسب لاتکس بتن کاور

از ویژگی های مهم چسب لاتکس بالا بردن میزان کارایی بتن ها است. این محصول برای ایجاد چسبندگی در انواع مصالح ساختمانی مثل سرامیک، مرمر، موزائیک، کاشی، آجر لعابدار و سنگ های طبیعی بر روی دیوارها و کف استفاده می شود. یکی از انواع چسب لاتکس چسب بتن استحکامی G5o تولید شده در شرکت بتن کاور است.

چسب بتن استحکامی G50 یکی از محصولاتی است که برای مقاوم سازی سازه های بتنی وهمچنین ترمیم بتن های آسیب دیده مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ضمن باید بدانید این چسب به راحتی قابل اجرا می باشد.

از چسب بتن لاتکس می توان برای تعمیر سازه ها استفاده کرد. این ماده نفوذ پذیری بتن را به حداقل ممکن می رساند و از نفوذ مواد مخرب مثل آب به درون بتن جلوگیری می کند.

چسب لاتکس
چسب لاتکس

همان طور که می دانید آب هنگامی که به نقطه انجماد می رسد حجم آن افزایش پیدا می کند. به همین دلیل اگر آب به درون بتن نفوذ کند، هنگامی که دمای هوا پایین است حجم آن زیاد می شود و در نتیجه باعث ایجاد ترک هایی در بتن می شود که بر عمر سازه ها تاثیر می گذارد واز کارایی آن می کاهد. یکی دیگر از انواع چسب لاتکس که در بتن کاور تولید می شود، چسب بتن آب بندی G70 است.

چسب بتن آب بندی G70 به عنوان یکی از محصولات پر کاربرد درصنعت بتن سازی کاربرد های فراوان دارد. برای ترمیم وآب بندی کردن سازه های بتنی کار برد دارد.

این محصول بتن کاور براساس استاندارد زیر ساخته می شود.

 • ASTM C1042
 • ASTM C1059
 • ASTM C 1440

4 مزیت استفاده از چسب لاتکس

برای بالا بردن کیفیت بتن هایی که در سازه ها به کار میرود راههای گوناگونی وجود دارد یکی از بهترین وآسانترین روشها استفاده از چسب لاتکس می باشد. مزیتهای استفاده از این محصول عبارتند از:

 1. طول عمر و دوام سازه های بتنی
 2. افزایش مقاومت فشاری تقریبا 15 درصد که این ویژگی را می توان از ویژگی های مهم استفاده از چسب لاتکس دانست.
 3. افزایش مقاومت های خمشی و سایشی
 4. به منظور آب بندی در مخازن و منابع آبی استفاده می شود.

روش استفاده از چسب لاتکس

معمولا 7 تا 11 درصد از وزن سیمان مصرفی می توان چسب لاتکس را با آب رقیق کرد و سپس این ماده رادرداخل و یا روی بتن ها استفاده کرد.

چسب لاتکس گاهی به عنوان افزودنی در داخل مخلوط بتن هم استفاده می شود.

توجه داشته باشید که اگر چسب لاتکس در نماسازی به کار برود مقدار مصرف آن را می توانید تا 20 درصد افزایش دهید.

یکی دیگر از نکته های مهم قابل تامل در هنگام استفاده از چسب لاتکس این است که، لایه هایی که توسط چسب لاتکس اجرا می شود، باید 3 تا 4 روز میزان رطوبت آن حفظ شود.

چسب لاتکس
چسب لاتکس

قبل از استفاده از این چسب برای سطوح باید عاری از هر گونه آلودگی، غبار و لکه های روغنی باشد پس سطوح را کاملا تمیز کنید تا کارایی چسب لاتکس به حداکثر میزان آن برسد.

این محصول ترکیبی از لاستیک محلول در آب و مواد افزودنی ضد آب، ضد قارچ و ضد کف است. که میزان چسبندگی مواد به کار رفته در سازه ها را بالا می برد و باعث انعطاف پذیری و مقاومت بیشتر آن ها در برابر ضربه و تغییرات دما می شود.

همچنین دارای اثر آب بندی است که به همین دلیل می توان ازآن برای مکان هایی که در معرض آب، مواد شیمیایی و سایشی قرار می گیرند می توان استفاده کرد.

کاربرد چسب لاتکس و آموزش نحوه استفاده

برای نصب کاشی، مخلوط کردن سیمان، ماسه و چسب شروع کنید. مخلوط را در یک سطل بریزید و به اندازه ای آب اضافه کنید تا خمیر غلیظی به دست آید. با دستان خود ملات را مخلوط کنید تا یک دست شود.

از این چسب برای ترمیم سازه هایی که بر اثر شیمیایی و فیزیکی تخریب شده است می توان استفاده کرد.

برای ساخت دیوار سیمانی به 50 کیلوگرم سیمان تازه، 150 کیلوگرم ماسه با دانه بندی متوسط و 10 لیتر چسب بتن لاتکس نیاز دارید. همچنین برای ساخت ملات به آب کافی هم نیاز دارید.

اگر چه تا 24 کیلوگرم را می توان با دست مخلوط کرد، اما برای  مخلوط کردن میزان بیشتر باید با همزن های قوی این کار را انجام بدهیم. ابتدا سیمان و ماسه را به مخلوط کن اضافه کنید و 1 دقیقه هم بزنید. سپس چسب لاتکس را اضافه کنید و در صورت لزوم 3 دقیقه دیگر هم بزنید و در عین حال رقیق کنید.

دقت داشته باشید که اختلاط چسب با بتن زیاد طول نمی کشد زیرا چسب لاتکس خاصیت روان کنندگی دارد و فقط برای 3 ساعت در دمای 35 درجه سانتی گراد کار می کند. در صورت امکان از قرار دادن در معرض باد، باران و نور خورشید اجتناب کنید.

 دستور العمل اجرای چسب لاتکس:

برای جلوگیری از تشکیل پوسته آن را روی ملات به مساحت حداکثر 1 متر مربع پخش کنید. کاشی های خشک را روی ملات قرار دهید و فقط کمی آن ها را بچرخانید تا مطمئن شوید که کاملا با ملات تماس دارند.

چسب لاتکس
چسب لاتکس

هنگامی که کاشی ها در موقعیت نهایی خود قرار گرفتند، از یک ماله چوبی استفاده کنید و به آرامی به کاشی ها ضربه بزنید. تا کاشی هابه خوبی نصب شوند. برای این کارلازم است که قبل از آنکه کاشی ها را در موقعیتشان قرا دهید، ترجیحا در قسمت پشت کاشی ملات پخش شود.

خواص شیمیایی و فیزیکی چسب لاتکس بتن کاور

این محصول با ترکیب شدن با چند مواد دیگر ملات بسیار مقاومی می‌تواند بسازد که برای سازه های مختلف می‌توان از آن استفاده کرد.

با چسب بتن لاتکس همراه با سیمان پرتلند و ماسه، ملات بسیار مقاومی را می توان ساخت که از آن برای نصب سنگ مرمر، موزائیک، سنگ های طبیعی و همچنین سرامیک روی دیوار و کف می توان استفاده کرد.

 • شبیه مایع غلیظ و سفید رنگی است.
 • بسته به مواد مورد استفاده، مقاومت فشاری می تواند به 40 مگا پاسکال برسد.
 • استحکام کششی عالی.
 • میزان نیروی برشی آن بالا می باشد.
 • دارای مقاومت مناسب در برابر یخ زدگی و ذوب شدن می باشد.
 • چسبندگی عالی به مصالحی مانند بتن، آجر، فولاد، شیشه، سنگ و سرامیک.
 • رطوبت پذیری بتن تا 96 درصد کاهش می یابد.                                                                                                                                                                                 
 • میزان تاثیر گذاری این ملات تقریبا 3 ساعت در دمای 35 درجه سانتی گراد می باشد.
 • به دلیل غیر سمی بودن، در منابع و مخازن آب آشامیدنی هم می توان از این چسب استفاده کرد.
 • مقاومت فوق العاده در برابر قلیاها، اسیدهای ضعیف، شیر، آب جاری، مواد معدنی و روغن.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *