تلفن تماس

021-44281150

آدرس

تهران- ستارخان- برق آلستوم- خیابان جهانی نسب- پلاک 1- واحد 42

فوم بتن

پوششي جهت مصارف مختلف در ساختمان، کاهش وزن مرده ساختمان ،کاهش مصرف انرژی

شرح:

فوم بتن پوششي است جديد جهت مصـــــارف مختلف در ساختمان كه به علت خواص فيزيــكي منحصر به فرد خود بتني سبك و عايق با مقاومت لازم و كيفيت مطلوب نسبت به نوع استفاده ازآن ارائه مي دهد.اين پوشش ازتركيب سيمان ,ماسه بادي (ماسه نرم) ,آب و فوم (ماده شيميائي توليد كننده كف ) تشكيل مي شود . ماده كف زا درضمن اختلاط با آب در دستگاه مخصــــــــــوص , با سرعت زيادي حباب هاي هوا را توليــــد و تثبيت نموده و كف حاصل كه كاملا پايدار ميباشد درضمن اختلاط باملات سيمان و ماسه بادي در دستگاه مخلوط كن ويژه , خميـــــري روان تشکيل مي دهد كه به صــــــــــورت درجا با در قالب هاي فلزي يا پلاستيكي قابل استفاده مي باشد .اين خمير پس ازخشك شدن با توجه به درصد سيمان و ماســـه بادي داراي وزن فضايي از 300الي 1600كيلو گرم درمتر مربع خواهد بود.

توضیحات و مشخصات

خواص و اثرات

پوشش دهی بالا
دارای پایداری بسیار بالا، کاملا منسجم
وزن سبك و عامل اقتصادي
تولید بتن های با چگالی های متنوع
حذف ماهيچه كشي
مایع بسیار قوی و با قدرت فوم دهی بالا
عایق صوتی،حرارتی
ضد حریق
مقاوم در برابر نفوذ رطوبت و آب
ضد یخ زدگی و فرسایش

کاربرد

قابل استفاده در کیله دستــــــگاه های استاندارد ساخت
سی ال سی از قبیل پرتابل و کارخانه ای
جهت اجرای بتن و یا ساخت بلوک های سی ال سی
شیب بندی پشت بام
کف بندی طبقات
بلوک های غیر بار بر سبک
پانل های جدا کننده یکپارچه و نرده های حصاری

مشخصات فیزیکی و شیمیایی

حالت فیزیکی:خامه ای
رنگ: طوسی
وزن مخصوص: 1.5g/cm3
یون کلر: ندارد (کمتر از استاندارد ISIRI2930)

استاندارد ها

این ماده بر اساس استاندارد زیر ساخته می شود.
ASTM C896-91

میزان مصرف

هر یک کیلوگرم از فوم بتن مقدار 1.2 تا1.8 متر مکعب فوم متراکم و خامه ای تولید می کند .

نحوه ی مصرف

فوم بتن را باید به نسبت 1به 4 یا 2 به 5 با آب ترکــیب شود وسپس آن راتحت فشار هوای8اتمسفر قرار دهید. نکات:هرگز مخزن فوم ژنرراتور نباید کاملا پر شود.هنگام محاسبه برای پر کردن مخزن از فوم و آب حداقل 10 درصد حجم مــــخزن صرف نظر نمایید. این حجم خالی در زمان هواگیری با هـــــوا پر می گردد تا مخزن جهت تولید فوم مطلوب به مقدار کافی تـــــحت فشار هوا قرار گیرد.در صورتی که از این نکته چشم پوشی شود ، فـــوم تولید شده آب دار و مایع خواهد بود چون فرآیند تولید فوم انجام نگردیده است . فوم بتن دارای پایداری بالا بوده و چون افت فوم تولــــــــیدی در زمان کیورینگ بتن کم می باشد لذا سی ال سی های با دانسیته بسیار پائین تری را می توان تولید کرد،لذا باید به مقدار ترکیبی فوم باملات سیمان دقت ویژه داشت چون استفاده از مقدار بیش از حدفوم و ترکیب آن با ملات سیمان منجر به تولید سی ال سی با دانسیته های بسیار پایین و در نتیجه نمایان شدن پدیده پوکی و تردی بیــــش از حد سی ال سی می گردد که در صورت مشاهده چنین مشکلی پس از کیــــــورینگ بتن بایستی نسبت مقدار فوم تولیدی در فــــوم ژنراتور را به ملات سیمان کاهش داد و با این عمل دانسیته سی ال سی را تا حد مطلوب بالا برد.هرچه جریان نگهداری از لانسر کندتر باشد مقدار فوم تولیدی و تراکم و حالت خامه ای آن بیشتر می گردد. انسجام و خشکی بیش ازحد فوم باعث افت دانسیته فوم و درنتیجه افت دانسیته بتن سی ال سی شده و منجر به ایجاد پدیده پوکی در بتن سی ال سی می گردد.

شرایط نگهداری

دربسته بندی اولیه و در انبار سر پوشیده به دور از تابش مستقیم آفتاب در دمای 10-30 درجه سانتی گرادبه مدت یک سال پس از تاریخ ساخت قابل نگهداری می باشد.

نوع بسته بندی

بسته 20 کیلوگرمی

نکات ایمنی

این ماده آتش زا نبوده و برای محیط زیست مضر نمی باشد.
از تمــاس این ماده با چشم و پوست جلوگیری شود.
در صورت تماس با چشم با آب شیرین فراوان شست و شو داده شود.
هنگام کار استفاده از عینک محافظ و دستکش توصیه می گردد.
درصورت بلعیده شدن فورا به پزشک مراجعه شود.

جدول

کلمات مرتبط