5/5 - (1 امتیاز)

چطوری میتونم استخرم رو آب بند کنم؟ شما برای آب بندی استخر خود نیاز دارید که چند کار ساده اما مهم رو انجام بدهید. در صورتی که هنوز بتن ریزی را انجام نداده اید پیشنهاد میکنیم که این مطلب از بتن کاور را دنبال کنید.

مراحل آب بند استخر

✅1-استخرها و مخازن آب با بتن معمولی امکان حفظ آب ذخیره را ندارد بنابراین  برای افزایش مقاومت و نفوذ ناپذیری و آب بندی حتما از ژل میکروسیلیس الیافدارJS600-F  در داخل بتن استفاده کنید مقدار استفاده از این ژل 5 تا 8 درصد سیمان مصرفی در بتن میباشد. این محصول در کنار آب بندی بخاطر داشتن الیاف مخصوص باعث افزایش مقاومت کششی شده و مانع ازترک خوردن میشود.

✅2-در قسمت های قطع بتن که آب تحت فشار، به سادگی از آن عبور میکند حتما از نوار های واتراستاپ PVC استفاده کنید . نوار های واترا ستاپ تولیدی این شرکت از گرانول های مرغوب و استاندارد بوده و توسط دستگاه های اکسترودر در مدل های تخت برای درزهای سرد قطع بتن  و مدل های حفره دار برای درزهای انبساطی  در انوع ضخامت و عرض تولیدو در دسترس سازندگان محترم قرارمیگیرد.

✅3-برای نگه داشتن سیستم قالب بندی دیوار ها شما نیاز به استفاده از بلت دارید. برای آب بندی سوراخ های ایجاد شده  ناشی از بلت ها ،  بهترین گزینه استفاده از میانبلت های پلاستیکی آب بندی میباشد. استفاده از این میانبلت ها اکیدا توصیه میگردد. این سته شامل یک عدد لوله پی وی سی مضرس شده و دو عد قرقره و دو عدد مخروطی و یک عدد استاپر ساده و دوعدد استاپرلبه دار میباشد.

 

شما قبل از بتن ریزی این ست را بدون استاپر ها اجرا میکنید و پس از بتن ریزی و باز کردن قالب ها ، اقدام به خروج مخروطی ها مینمایید که به این شکل یک فضای مخروطی شکل در دو طرف سوراخ در انتهای لوله باقی میماند . سپس استاپر ساده را داخل لوله میان بلت قرار داده  و با سنبه با داخل لوله هدایت میکنید و بعد دو عدد  استاپر لبه دار را در هر طرف لوله فرو میکنید . سپس فضای بایمانده در دو طرف لوله را میتوانید با استفاده از محصول گروت GROUT GRT 100    و یا ترمیم کننده ویژه این شرکت پرداخت نمایید.

عدم استفاده از میانبلت پلاستیکی آب بند باعث نشت آب شده و اصلاح آن با بسیار پرهزینه میباشد. این شرکت درکنار محصولات افزودنی و نوار های واتراستاپ ، در واحد تزریق پلاستیک اقدام به تولید ست کامل میانبلت پلاستیکی  را مینماید .

✅4-برای ممانعت از نفوذ رطوبت خاک واملاح اسیدی مجاور به داخل دیواره سازه ، توصیه میگردد که از پرایمر قیری

SEAL 1400   استفاده گردد. عدم استفاده از این محصول باعث نفوذ اسید های مضرر به داخل سازه شده و باعث زنگ زدگی سازه ، انبساط میلگرد ها و در نتیجه ترک خوردگی سازه میگردد.

 

با انجام دادن این 4 مرحله از کار شما میتوانید به سادگی و با هزینه کم هر نوع استخر، تصفیه خانه  کانال های انتقال آب و یا هر نوع مخزن آب را آب بندی و بیمه نمایید . در صورتی که  این مراحل را انجام ندهید بعد ها با هزینه های تخصصی و پرهزینه روبرو خواهید شد.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *