زودگیر شات کر یت پودری SHOT-P
ژل میکروسیلیس الیاف دار  JS 650

شات به روش خشک برای نگهداری سطح و کاهش زمان گیرش اولیه

 

شرح :

عملکرد این ماده سبب افزایش استحکام و کاهش زمان  گیرش اولیه می شود. هیدروکسید کلسیم آزاد به وجود آمده ناشی از فرآیند هیدرا سیون سیمان یک فاز ضعیف و مستعد به خوردگی می باشد. با افزودن شات کریت  کربنات کلسیم نامحلول تشکیل می شود. این ماده سخت شده و باعث افزایش مقاومت بتن  و ملات می گردد. سود حاصل از  واکنش مربوطه نیز موجب تسریع واکنش سیلیکات و آلومینات می شود.  

 

خواص و تاثیرات :

افزایش دما و تسریع در واکنش هیدراسیون

افزایش چسبندگی بتن

کاهش زمان گیرش اولیه سیمان

فاقد کلراید و مواد خورنده میلگرد

بهبود انسجام و یکنواختی در بتن

ایجاد مقاومت مطلوب در زمان کوتاهتر

کاهش خطرات ناشی از تغییرات سریع در دما

کاهش خطرریزش مصالح

دستیابی به مقاومت زود هنگام اولیه

 

کاربرد:

مناسب برای قسمت هایی که امکان قالب بندی وجود ندارد

انجام عملیات پاششی بتن در دیواره ها و داخل تونل ها

امکان بتن ریزی در هوای سرد

ترمیم خط ریزش سقف و یا دیوار

لاینیگ سازه های زیر زمینی ،  تونلها و کانالها

ترمیم سازه های بتنی که نیاز به کسب مقاومت سریع دارند

تسریع در دکفره قالبها

مشخصات فیزیکی و شیمیایی :

حالت فیزیکی:جامد پودری

رنگ: سفید

وزن مخصوص: 1.1g/cm3

PH:10-12

 

استانداردها :

این ماده بر اساس استاندارد 827 ASTM-C  ، 1398 ASTM-C  ، 1141 ASTM-C ساخته می شود.

 

میزان مصرف :

میزان بهینه مصرف SHOT-P باتوجه به مقدار و نوع سیمان،آب و مصالح دیگر و دمای آب و هوا  و مقاومت های تعیین شده  و ضخامت لایه بتن پاشی و نوع دستگاه بتن پاش و نازل پاشش و مدت زمان مورد نیاز برای عملیات شات و سرعت ساخت بتن مشخص میگردد . دوز مصرف پیشنهای بین 2 تا  6 درصد وزن سیمان مصرفی میباشد.

 

روش مصرف:

این ماده با اجزای اولیه خشک بتن مخلوط گردد. سپس هنگام استفاده ، آب مورد نیاز به کل مواد ترکیب شده اضافه و بلافاصله شات گردد.نوع دستگاه پاشش بتن ، نازل پاشش و روش و مقدار اختلاط این افزودنی در کیفیت کار تاثیر گذار است.

 

شرایط نگهداری :

دربسته بندی اولیه و در انبار سر پوشیده به دور از تابش مستقیم آفتاب در دمای °C 30-10 به مدت یک سال پس از تاریخ ساخت قابل نگهداری می باشد.

 

نوع بسته بندی:

کیسه 25 کیلوگرمی

 

نکات ایمنی:

این ماده آتش زا نبوده و برای محیط زیست مضر نمی باشد. از تماس این ماده با چشم و پوست جلوگیری شود. در صورت تماس با چشم با آب فراوان شست و شو داده شود. هنگام کار  استفاده از عینک محافظ و دستکش  توصیه می گردد. درصورت بلعیده شدن فورا به پزشک مراجعه شود.


دانلود برگه اطلاعات فنی


برچسب ها :
مطالب مرتبط زودگیر شات کر یت پودری SHOT-P
این ماده در فصل سرد سال و شرایط ویژه هوا استفاده می شود. ضدیخ بتن بر پایه نیترات های سدیم و کلسیم ساخته شده و سبب تسریع در واکنش آب و سیمان و عامل بالا بردن هیدراسیون سیمان در سرما میگردد و تشدید حرارت زایی و کاهش زمان گیرش اولیه می شود.

این ماده با افزایش سرعت هیدراسیون سبب افزایش سرعت گیرش اولیه می شود . با کاهش نقطه انجماد آب عملیات ملات ریزی در هوای سرد را امکان پذیر می کند.ماده فوق در دو حالت مایع و پودری موجود است. ضدیخ حاوی کلراید بر پایه نمک های کلراید ونیترات ها ساخته می شود با تشدید حرارت زایی، هیدراسیون را در سنین اولیه تسریع می بخشد.

این افزودنی با خاصیت پوزولانی و به حالت ژل می باشد. برای ساخت بتن با مقاومت فشاری وخمشی بالا به کار می رود. مکانیزم عملکرد این محصول ، واکنش با هیدروکسید کلسیم آزاد شده ناشی از هیدراسیون سیمان است. محصول تولید شده در ترکیب سودمند بوده ، نفوذپذیری بتن را کم کرده ، دوام و پایداری بتن را افزایش می دهند.محصول ناشی از این واکنش سبب افزایش مقاومت بتن می گردد.

ایجاد حباب و کاهش نفوذ پذیری و افزایش طول عمر بتن در سرما و یخبندان

عملکرد این ماده سبب افزایش استحکام و کاهش زمان گیرش اولیه می شود. هیدروکسید کلسیم آزاد به وجود آمده ناشی از فرآیند هیدرا سیون سیمان یک فاز ضعیف و مستعد به خوردگی می باشد. با افزودن شات کریت کربنات کلسیم نامحلول تشکیل می شود. این ماده سخت شده و باعث افزایش مقاومت بتن و ملات می گردد. سود حاصل از واکنش مربوطه نیز موجب تسریع واکنش سیلیکات و آلومینات می شود.

تلفن تماس
تلفن تماس :

(021) 44 28 11 50

آدرس
آدرس :

تهران- ستارخان- برق آلستوم- خیابان جهانی نسب- پلاک 1- واحد 42

آدرس شرکت :

تهران- ستارخان- برق آلستوم- خیابان جهانی نسب- پلاک 1 واحد 42

تلفن تماس :

021-44 28 11 50

فکس :

021-44 28 11 49

شبکه اجتماعی :