ضدیخ بتن IH-C
ژل میکروسیلیس الیاف دار  JS 650

شتاب دهنده  واکنش آب و سیمان  برای بتن

 

شرح:

این ماده در فصل سرد سال و شرایط ویژه هوا استفاده می شود. ضدیخ بتن بر پایه نیترات های سدیم و کلسیم ساخته شده و  سبب  تسریع در واکنش آب و سیمان و عامل بالا بردن هیدراسیون سیمان در سرما میگردد و  تشدید حرارت زایی و  کاهش زمان گیرش اولیه می شود.

 

خواص واثرات:

 کاهش نقطه انجماد و تسریع در گیرش اولیه

افزایش حرارت زایی و سرعت هیدراسیون

نداشتن هیچ گونه اثر سوء شیمیایی بر روی مقاومت بتن

عملیات بتن ریزی و شکل دهی آن در دمای کم تر از   0°C

 

کاربرد :

جلوگیری از یخ زدگی بتن برای انواع سازه های مسلح

بتن ریزی در هوای سرد و افت ناگهانی دما

مناسب برای تسریع عملیات بهره برداری از سازه ها

 

مشخصات فیزیکی و شیمیایی :

حالت فیزیکی:مایع

رنگ: سبز

وزن مخصوص: 1.14g/cm3

قلیائیت: کمتر از %4.0

PH:6.0-8.0

یون کلر: ندارد(کمتر از استانداردISIRI2930)

 

استاندارد :

این ماده مطابق با اسانداردهای ASTM C494 TYPE C، BS EN 480 ، EN 943 و BS 5075-1 وISIR 2930 تولید می گردد.

 

میزان مصرف  :

با توجه به عیار سیمان و دمای بتن ریزی میزان مصرف متفاوت است.

دمای محیط (°C)

سیمان عیار 300

سیمان عیار 350

سیمان عیار 400

5-

2.5

2

1.5

5- T 10-

3

2.5

2

10- T

5

4

3

دما (°C)

مقدار ضد یخ برحسب درصد وزنی سیمان

5-

1.5-2

5- T 10-

2-3

10- T

5

 

 

 

 

 

 

 

 

دوزمصرف پیشنهادی بین 3.0 تا 5.0 درصد وزن سیمان و مـواد جایگزین سیمان (سیمان سرباره، میکروسـیلـیس و خاکستر بادی)  می باشد. 

 

روش مصرف :

هنگام بتن ریزی درسرما رعایت اصول زیرالزامی اسـت:به هیچ عنوان ازشن وماسه های یخ زده استفاده نگردد. از قســـمتهای زیرین استفاده شود. در صورت لزوم برای افزایش دمای شن و ماسه از آب داغ اســــتفاده گردد. سطح رویه قالبها و آرماتورها از وجود یخ و برف تمیزشود و درصــورت نیاز برای بالا بردن دمای آنها به بیش از 5 درجه سانتیگراد از هیتر استفاده گردد.ضد یخ IH-Cمستقیما به مخلوط بتن آماده اضافه شـده و به ازای هرمتر مکعب1دقیقه زمان برای اختلاط مورد نیاز است.هیچ زمان افـزودنی بطور مستیقم روی سیمان و یا مصالح سـنگی خشک ریخته نشود.پس ازعملیات بتن ریزی برای حفظ حرارت بتــن بلافاصله نســــــبت به پوشاندن آن با نایلون اقدام گردد. درصورتی که ضـد یخ بتن در دمای محیط یخ زده باشد به هیچ عنوان با حرارات مستقیم گرم نشود. با رعایت اصول فوق دمای بتن پس از اســـتفاده از ضـــــدیخ، نباید کمتراز5+ سانتیگراد باشد.درغیر اینصورت مقدار مصرف را افزایش دهید.

 

شرایط نگهداری :

دربسته بندی اولیه و در انبار سر پوشیده به دور از تابش مستقیم آفتاب در دمای °C 30-5 به مدت یک سال پس از تاریخ تولید قابل نگهداری می باشد.

 

نوع بسته بندی:

گالن  20 کیلوگرم

 

نکات ایمنی :

این ماده آتش زا نبوده و برای محیط زیست مضر نمی باشد. از تماس این ماده با چشم و پوست جلوگیری شود. در صورت تماس با چشم با آب فراوان شست و شو داده شود. هنگام کار  استفاده از عینک محافظ و دستکش توصیه می گردد.


دانلود برگه اطلاعات فنی


برچسب ها :
مطالب مرتبط ضدیخ بتن IH-C
این ماده در فصل سرد سال و شرایط ویژه هوا استفاده می شود. ضدیخ بتن بر پایه نیترات های سدیم و کلسیم ساخته شده و سبب تسریع در واکنش آب و سیمان و عامل بالا بردن هیدراسیون سیمان در سرما میگردد و تشدید حرارت زایی و کاهش زمان گیرش اولیه می شود.

این ماده با افزایش سرعت هیدراسیون سبب افزایش سرعت گیرش اولیه می شود . با کاهش نقطه انجماد آب عملیات ملات ریزی در هوای سرد را امکان پذیر می کند.ماده فوق در دو حالت مایع و پودری موجود است. ضدیخ حاوی کلراید بر پایه نمک های کلراید ونیترات ها ساخته می شود با تشدید حرارت زایی، هیدراسیون را در سنین اولیه تسریع می بخشد.

این افزودنی با خاصیت پوزولانی و به حالت ژل می باشد. برای ساخت بتن با مقاومت فشاری وخمشی بالا به کار می رود. مکانیزم عملکرد این محصول ، واکنش با هیدروکسید کلسیم آزاد شده ناشی از هیدراسیون سیمان است. محصول تولید شده در ترکیب سودمند بوده ، نفوذپذیری بتن را کم کرده ، دوام و پایداری بتن را افزایش می دهند.محصول ناشی از این واکنش سبب افزایش مقاومت بتن می گردد.

ایجاد حباب و کاهش نفوذ پذیری و افزایش طول عمر بتن در سرما و یخبندان

عملکرد این ماده سبب افزایش استحکام و کاهش زمان گیرش اولیه می شود. هیدروکسید کلسیم آزاد به وجود آمده ناشی از فرآیند هیدرا سیون سیمان یک فاز ضعیف و مستعد به خوردگی می باشد. با افزودن شات کریت کربنات کلسیم نامحلول تشکیل می شود. این ماده سخت شده و باعث افزایش مقاومت بتن و ملات می گردد. سود حاصل از واکنش مربوطه نیز موجب تسریع واکنش سیلیکات و آلومینات می شود.

تلفن تماس
تلفن تماس :

(021) 44 28 11 50

آدرس
آدرس :

تهران- ستارخان- برق آلستوم- خیابان جهانی نسب- پلاک 1- واحد 42

آدرس شرکت :

تهران- ستارخان- برق آلستوم- خیابان جهانی نسب- پلاک 1 واحد 42

تلفن تماس :

021-44 28 11 50

فکس :

021-44 28 11 49

شبکه اجتماعی :