اثر سنگدانه های گردگوشه و تیز گوشه در بتن
ژل میکروسیلیس الیاف دار  JS 650

بررسی دو طرح اختلاط یکسان که با شن و ماسه خشک و دانه بندی ثابت شن در سن یکسان دو نمونه انجام شده است.
۱-سیمان ۴۰۰ کیلو- ماسه ۱۲۰۰ کیلو- شن رودخانه ای گردگوشه ۸۰۰ کیلو-آب ۲۰۰ کیلو گرم- اسلامپ بتن ۱۰- وزن مخصوص ۲۴۰۲. حداکثر بار تحمل شده: ۸۶.۷ تن
۲-سیمان ۴۰۰کیلو- ماسه ۱۲۰۰کیلو- شن کوهی تمام شکسته ۸۰۰ کیلو- آب ۲۰۰ کیلوگرم- اسلامپ بتن ۸- وزن مخصوص ۲۳۶۴- حداکثر بار وارد شده ۷۴.۷ تن
بررسی نکته ای دیگر در این طرح اختلاط
۱-حصول روانی و در عین حال اسلامپ بالاتر در صورت استفاده از مصالح گردگوشه بدین معناست که میتوان به جای آب، روانی را از فیزیک گردگوشه مصالح بدست آورد و نسبت آب به سیمان را کاهش داد.
۲- بالاتر بودن مقاومت بدست آمده از مصالح گردگوشه بدین معناست که میتوان مصرف سیمان را نیز کاهش داد، زیرا در مقدار سیمان برابر در هر دو تست، مقاومت مصالح گردگوشه بیشتر بوده است.
نتیجه کلی از بحث
صرف تیزگوشه یا گردگوشه بودن مصالح باعث افزایش مقاومت بتن نمیگردد.
علاوه بر تیزگوشه و یا گردگوشه بودن مصالح، پارامترهایی نظیر سایش لوس آنجلس نیز در مقاومت بدست آمده از مصالح تاثیرگذار است.


دانلود برگه اطلاعات فنی


برچسب ها :
مطالب مرتبط اثر سنگدانه های گردگوشه و تیز گوشه در بتن
کلیپ کوتاهی از چسب بتن ، بتن کاور

توليد سيمان كه ماده اصلي چسبندگي در بتن است در سال 1756 ميلادي در كشور انگلستان توسط «John smeaton »كه مسئوليت ساخت پايه برج دريايي «Eddystone » را بر عهده داشت آغاز شد و درنهايت سيمان پرتلند در سال 1824 ميلادي در جزيره اي به همين نام در انگلستان توسط «Joseph Aspdin » به ثبت رسيد . مردم كشور ما نيز از سال 1312 با احداث كارخانه سيمان ري با مصرف سيمان آشنا شدند و با پيشرفت صنايع كشور ، امروزه در حدود 26 الي 30 ميليون تن سيمان در سال توليد مي گردد . با آگاهي مهندسان از نحوه استفاده سيمان در كارهاي عمراني ، اين ماده جايگاه خودش را در كشورمان پيدا كرد .

کانال تلگرام بتن کاور

ماده‌اي به غير از سيمان پرتلند، سنگدانه، و آب است که به صورت پودر (گَرد) يا مايع (آبکی)، به عنوان يکي از مواد تشکيل‌دهنده بتن و براي اصلاح خواص بتن، کمي قبل از اختلاط، در حين اختلاط و يا قبل از ريختن به آن افزوده مي‌شود[1]. به عبارت ديگر، افزودني‌ها اجزايي از بتن به غير از سيمان هيدروليکي، آب، سنگدانه‌ها و الياف هستند كه براي اصلاح و بهبود خواص بتن و ملات تازه و سخت‌شده، به بتن افزوده مي‌شوند[2]. افزودني‌هاي بتن به دو گروه مواد افزودني شيميايي و معدني تقسيم مي‌شوند.

افزودنی های کاهنده آب پاسخگوی نیازهای متعددی در کارگاه هستند که از آن جمله می توان به کاهش آب بتن،تولید بتن با مقاومت زیاد،صرفه جویی در مصرف سیمان بدون کاهش مقاومت بتن،افزایش کارایی بتن بدون افزودن آب بهبود خواص بتن هایی که دارای سنگدانه های خشن یا دانه بندی نا مناسب هستند،سهولت در پمپاژبتن ریزی در مکان هایی که دسترسی کمتری دارند،یا ترکیبی از موارد فوق اشاره کرد.

تلفن تماس
تلفن تماس :

(021) 44 28 11 50

آدرس
آدرس :

تهران- ستارخان- برق آلستوم- خیابان جهانی نسب- پلاک 1- واحد 42

آدرس شرکت :

تهران- ستارخان- برق آلستوم- خیابان جهانی نسب- پلاک 1 واحد 42

تلفن تماس :

021-44 28 11 50

فکس :

021-44 28 11 49

شبکه اجتماعی :