ژل میکروسیلیس JS 480
ژل میکروسیلیس الیاف دار  JS 650

ساخت بتن پر مقاومت و نفوذ ناپذیر ، دارای استحکام کششی و نفوذ ناپذیر

 

شرح :

این افـــــزودنی با خاصیت پوزولانی و به حالت ژل بوده و افــــزاینده خاصیت رئولوژیکی بتن در شکل خمیری برای ساخت بتن با مقاومت فشاری و خمشی بالا به کار می رود. مکـــــــانیزم عملکرد این محصول، واکنش با هیدروکسید کلسیم آزاد شـــــــده ناشی از هیدراسیون سیمان است. محصول ساخت شــــــــــــده در ترکیب بتن سودمند بوده نفوذپذیری بتن را کم کرده، دوام و پایـــــــــــداری آن را افزایش می دهد. این محصول به صورت الیافـــــــــــدار (JS 480 F) نیز تولید میگردد.

 

خواص و اثرات:

کاهش جذب آب بتن

کاهش نسبت آب به سیمان

کاهش عیار سیمان مصرفی بین 10 تا 15 درصد

افزایش روانی و کارایی بتن

افزایش تراکم و درنتیجه دوام بتن

افزایش مقاومت فشاری بتن بین 15 تا 40 درصد

افزایش مقاومت سایشی بتن

افزایش مقاومت زودرس بتن

افزایش استحکام کششی و نفوذ ناپذیری بتن

افزایش مقاومت بتن در برابر چرخه ذوب وانجماد

افزایش مقاومت در محیط های قلیایی

افزایش مقاومت شیمیایی بتن در برابر حمــــله یون های زیان آور کلر، نیترات هاو سولفات ها  

پمپ پذیری آسان و کاهش استهلاک ماشین آلات

جابجایی و نگهداری آسان 

 

کاربرد:

افزایش دوام بتن در سازه های حجیم

ساخت بتن های نفوذ ناپذیر و پر مقاومت

ساخت سازه های با مدول الاستیسیته بالا

ساخت سازه های دریایی، اسکله، پل و سد

ساخت انواع مخازن، کانال آب و فاضلاب و تصفیه خانه  

ساخت سازه های درمعرض حمله یون های مخرب شیمیایی و مواد خورنده 

 

مشخصات فیزیکی و شیمیایی:

حالت فیزیکی:ژل

رنگ: خاکستری

وزن مخصوص: 1.40g/cm3

قلیائیت: کمتر از %3.0

PH:7.0-9.0

یون کلر: ندارد(کمتر از استانداردISIRI2930)

 

استاندارد:

این محصول براساس استانداردهای زیر ساخته می شود.

ASTM C293/ ASTM C1202/ 1881-122/ BS 12390-8/ EN BS  

 

میزان مصرف :

میـــــــزان بهــــــــــینه مصــــــــــــرف JS 480 باتوجه با آزمایش های کارگاهـی و طرح اختلاط (مقدار و نوع سیمان شن، ماسه، آب و مصالح دیگر و دمای هوا و روش اختلاط) تعیین می گردد. دوزمصرف پیشنهادی بین 3.5 تا 5.5 درصد وزن سیمان مصرفی می باشد. 

 

روش مصرف :

  1.به بتن آمـاده در تراک میکسر یا هنگام ســاخت بتن به بچینگ اضافه گردد. 2.با بخشی و یا کل آب بتن مخلوط شـده و سـپس به بتـن اضافه گردد. به هـیچ وجـه افزودنی بطــور مستقیم روی سیمان خشک ریخته نشـود. زمان اختـلاط  و رسیدن به رئولوژی مناسب بر حسب حجم سـیمان متغیر است. به ازای هر متر مکعب بین 60 تا 90 ثانیه زمان برای اختلاط مورد نیاز است.

 

شرایط نگهداری :

دربسته بندی اولیه و در انبار سر پوشیده به دور از تابش مستقیم آفتاب در دمای °C 30-5 به مدت یک سال پس از تاریخ تولید قابل نگهداری می باشد.

 

نوع بسته بندی:

سطل   25  کیلوگرم

 

نکات ایمنی :

این ماده آتش زا نبوده و برای محیط زیست مضر نمی باشد. از تماس این ماده با چشم و پوست جلوگیری شود. در صورت تماس با چشم با آب فراوان شست و شو داده شود. هنگام کار  استفاده از عینک محافظ و دستکش توصیه می گردد.


دانلود برگه اطلاعات فنی


برچسب ها :
مطالب مرتبط ژل میکروسیلیس JS 480
این ماده در فصل سرد سال و شرایط ویژه هوا استفاده می شود. ضدیخ بتن بر پایه نیترات های سدیم و کلسیم ساخته شده و سبب تسریع در واکنش آب و سیمان و عامل بالا بردن هیدراسیون سیمان در سرما میگردد و تشدید حرارت زایی و کاهش زمان گیرش اولیه می شود.

این ماده با افزایش سرعت هیدراسیون سبب افزایش سرعت گیرش اولیه می شود . با کاهش نقطه انجماد آب عملیات ملات ریزی در هوای سرد را امکان پذیر می کند.ماده فوق در دو حالت مایع و پودری موجود است. ضدیخ حاوی کلراید بر پایه نمک های کلراید ونیترات ها ساخته می شود با تشدید حرارت زایی، هیدراسیون را در سنین اولیه تسریع می بخشد.

این افزودنی با خاصیت پوزولانی و به حالت ژل می باشد. برای ساخت بتن با مقاومت فشاری وخمشی بالا به کار می رود. مکانیزم عملکرد این محصول ، واکنش با هیدروکسید کلسیم آزاد شده ناشی از هیدراسیون سیمان است. محصول تولید شده در ترکیب سودمند بوده ، نفوذپذیری بتن را کم کرده ، دوام و پایداری بتن را افزایش می دهند.محصول ناشی از این واکنش سبب افزایش مقاومت بتن می گردد.

ایجاد حباب و کاهش نفوذ پذیری و افزایش طول عمر بتن در سرما و یخبندان

عملکرد این ماده سبب افزایش استحکام و کاهش زمان گیرش اولیه می شود. هیدروکسید کلسیم آزاد به وجود آمده ناشی از فرآیند هیدرا سیون سیمان یک فاز ضعیف و مستعد به خوردگی می باشد. با افزودن شات کریت کربنات کلسیم نامحلول تشکیل می شود. این ماده سخت شده و باعث افزایش مقاومت بتن و ملات می گردد. سود حاصل از واکنش مربوطه نیز موجب تسریع واکنش سیلیکات و آلومینات می شود.

تلفن تماس
تلفن تماس :

(021) 44 28 11 50

آدرس
آدرس :

تهران- ستارخان- برق آلستوم- خیابان جهانی نسب- پلاک 1- واحد 42

آدرس شرکت :

تهران- ستارخان- برق آلستوم- خیابان جهانی نسب- پلاک 1 واحد 42

تلفن تماس :

021-44 28 11 50

فکس :

021-44 28 11 49

شبکه اجتماعی :