پدیده ی خوردگی در بتن
ژل میکروسیلیس الیاف دار  JS 650

پدیده ی خوردگی در بتن

بی شک پدیده ی خوردگی یک عامل مهم در برآورد طول عمر مفید بهره برداری سازه های بتن مسلح به شمار می رود. در واقع، شروع پدیده ی خوردگی به عنوان حالت حدی در تعریف عمر بهره برداری سازه های بتن مسلح، مورد پذیرش بسیاری از محققین و مهندسین قرار گرفته است. بنابراین واضح است که داشتن درک مناسبی از فرآیند خوردگی بسیار حائز اهمیت می باشد. تاکنون مدل های مختلفی جهت شبیه سازی و پیش بینی فرآیند خوردگی توسط محققین ارائه شده اند.

در بتن معمولا آب منفذی به شدت قلیایی بوده و PH آن حدود ۱۲/۵ می باشد. این قلیایی بودن زیاد باعث ایجاد پوششی از اکسید آهن بر روی سطح فولاد می شود. لایه ایجاد شده از سطح فولاد در برابر خوردگی محافظت می کند. وجود کلر باعث می شود که فرآیند خوردگی تسریع شده و لایه ی محافظ ایجاد شده بر روی سطح آرماتور از بین رود. وظیفه ی افزودنی های کاهنده ی خوردگی آن است که تاثیر منفی یون کلر را به حداقل رسانده و سرعت خوردگی را کاهش دهد. 
جلوگیری کننده های خوردگی براساس نوع واکنشی که در آن شرکت می کنند به سه دسته تقسیم می شوند:
۱- آندی
۲- کاتدی
۳-آندی-کاتدی
 


دانلود برگه اطلاعات فنی


برچسب ها :
مطالب مرتبط پدیده ی خوردگی در بتن
کلیپ کوتاهی از چسب بتن ، بتن کاور

توليد سيمان كه ماده اصلي چسبندگي در بتن است در سال 1756 ميلادي در كشور انگلستان توسط «John smeaton »كه مسئوليت ساخت پايه برج دريايي «Eddystone » را بر عهده داشت آغاز شد و درنهايت سيمان پرتلند در سال 1824 ميلادي در جزيره اي به همين نام در انگلستان توسط «Joseph Aspdin » به ثبت رسيد . مردم كشور ما نيز از سال 1312 با احداث كارخانه سيمان ري با مصرف سيمان آشنا شدند و با پيشرفت صنايع كشور ، امروزه در حدود 26 الي 30 ميليون تن سيمان در سال توليد مي گردد . با آگاهي مهندسان از نحوه استفاده سيمان در كارهاي عمراني ، اين ماده جايگاه خودش را در كشورمان پيدا كرد .

کانال تلگرام بتن کاور

ماده‌اي به غير از سيمان پرتلند، سنگدانه، و آب است که به صورت پودر (گَرد) يا مايع (آبکی)، به عنوان يکي از مواد تشکيل‌دهنده بتن و براي اصلاح خواص بتن، کمي قبل از اختلاط، در حين اختلاط و يا قبل از ريختن به آن افزوده مي‌شود[1]. به عبارت ديگر، افزودني‌ها اجزايي از بتن به غير از سيمان هيدروليکي، آب، سنگدانه‌ها و الياف هستند كه براي اصلاح و بهبود خواص بتن و ملات تازه و سخت‌شده، به بتن افزوده مي‌شوند[2]. افزودني‌هاي بتن به دو گروه مواد افزودني شيميايي و معدني تقسيم مي‌شوند.

افزودنی های کاهنده آب پاسخگوی نیازهای متعددی در کارگاه هستند که از آن جمله می توان به کاهش آب بتن،تولید بتن با مقاومت زیاد،صرفه جویی در مصرف سیمان بدون کاهش مقاومت بتن،افزایش کارایی بتن بدون افزودن آب بهبود خواص بتن هایی که دارای سنگدانه های خشن یا دانه بندی نا مناسب هستند،سهولت در پمپاژبتن ریزی در مکان هایی که دسترسی کمتری دارند،یا ترکیبی از موارد فوق اشاره کرد.

تلفن تماس
تلفن تماس :

(021) 44 28 11 50

آدرس
آدرس :

تهران- ستارخان- برق آلستوم- خیابان جهانی نسب- پلاک 1- واحد 42

آدرس شرکت :

تهران- ستارخان- برق آلستوم- خیابان جهانی نسب- پلاک 1 واحد 42

تلفن تماس :

021-44 28 11 50

فکس :

021-44 28 11 49

شبکه اجتماعی :