کاربرد بتن مسلح به الیاف
ژل میکروسیلیس الیاف دار  JS 650

کاربرد بتن مسلح به الیاف

برخی از کاربردهای بتن مسلح به الیاف

نمونه ای از کاربرد این بتن ، در ساخت دال های روی بستر است. در برخی از مناطق که دارای رفت و آمد بسیار و تحت تاثیر اتوبوس های سنگین هستند و همچنین در باند فرودگاه ها ، دال های روی بستر بهتر است با استفاده از بتن الیافی با الیاف فولاد ساخته شوند. در این صورت ضخامت بستر کاهش پیدا می کند اما مقاومت آن تغییری نخواهد کرد و حتی ممکن است افزایش پیدا کند.

از این نوع بتن می توان برای ساخت دال های سازه ای سقف نیز استفاده شود. این کاربرد بیشتر برای استفاده در دال های کوچک است و استفاده از آن برای دال های بزرگتر اصلا توصیه نمی شود.

بتن الیافی قادر است تعداد ترک ها را محدود نگه دارد. این ویژگی موجب می شود تا نفوذ نمک های یخ زدا کاهش پیدا کند. همانطور که مطلع هستید این نوع نمک ها می توانند موجب بروز انهدام در عرشه پل شوند.

استفاده از بتن مسلح می تواند در ویژگی های مختلف تیر اثرگذار باشد. برای مثال این نوع بتن در خمش ، برش و اتصالات تیر- ستون موثر باشد. به طور کلی الیافی که در بتن استفاده می شوند، مزایای دارند که به عنوان برخی از آنها می توان به مواردی همچون : 1. توزیع یکنواخت الیاف در حجم بتن و پیوستگی بیشتر آنها در مقایسه با میلگردهای تقویتی برشی ، 2. افزایش مقاومت کششی ، و 3. افزایش مقاومت برشی اصطکاکی ، اشاره کرد.

این نوع بتن ، قادر است تا مقاومت برشی در دال ها را تا حد زیادی افزایش دهد. طبق مطالعات انجام شده ، وجود الیاف فولادی در بتن مسلح می تواند منجر به افزایش مقاومت برشی آن تا 42 درصد شود. میزان درصد افزایش مقاومت برشی به درصد وجود الیاف در بتن بستگی دارد.

بتن پاشی یا به اصطلاح شاتکریت بتن الیافی برای ساخت سازه های مختلف نظیر سازه های گنبدی ، تعمیر بتن و غیره به شکل مرسوم انجام می شود و تنها برای این منظور مشخصات و ویژگی های بهبود یافته بتن مسلح که شامل مشخصات فشاری ، برشی و کششی هستند، به محاسبات وارد می شوند.

برای تعمیر بخش آبرو های خروجی ، حوضچه های سرریز و سایر بخش های سد ها که دچار فرسایش در اثر کاویتاسیون شده اند ، می توان از این نوع بتن استفاده کرد. زیرا بتن الیافی دارای پایداری و مقاومت بالایی در این زمینه می باشد.

سایر کاربردهای بتن مسلح
•استفاده از بتن الیافی در پیاده رو ها
•کاربرد این بتن برای محافظت از خاکریز ها
•استفاده به منظور پی ماشین آلات
•پوشش آدم روها
•به کاربردن بتن مسلح برای سدها
•استفاده از بتن الیافی برای پوشش نهرها
•کارایی این نوع بتن برای ساخت تانک های ذخیره مواد
•استفاده برای اعضای پیش ساخته نازک


دانلود برگه اطلاعات فنی


برچسب ها :
مطالب مرتبط کاربرد بتن مسلح به الیاف
کلیپ کوتاهی از چسب بتن ، بتن کاور

توليد سيمان كه ماده اصلي چسبندگي در بتن است در سال 1756 ميلادي در كشور انگلستان توسط «John smeaton »كه مسئوليت ساخت پايه برج دريايي «Eddystone » را بر عهده داشت آغاز شد و درنهايت سيمان پرتلند در سال 1824 ميلادي در جزيره اي به همين نام در انگلستان توسط «Joseph Aspdin » به ثبت رسيد . مردم كشور ما نيز از سال 1312 با احداث كارخانه سيمان ري با مصرف سيمان آشنا شدند و با پيشرفت صنايع كشور ، امروزه در حدود 26 الي 30 ميليون تن سيمان در سال توليد مي گردد . با آگاهي مهندسان از نحوه استفاده سيمان در كارهاي عمراني ، اين ماده جايگاه خودش را در كشورمان پيدا كرد .

کانال تلگرام بتن کاور

ماده‌اي به غير از سيمان پرتلند، سنگدانه، و آب است که به صورت پودر (گَرد) يا مايع (آبکی)، به عنوان يکي از مواد تشکيل‌دهنده بتن و براي اصلاح خواص بتن، کمي قبل از اختلاط، در حين اختلاط و يا قبل از ريختن به آن افزوده مي‌شود[1]. به عبارت ديگر، افزودني‌ها اجزايي از بتن به غير از سيمان هيدروليکي، آب، سنگدانه‌ها و الياف هستند كه براي اصلاح و بهبود خواص بتن و ملات تازه و سخت‌شده، به بتن افزوده مي‌شوند[2]. افزودني‌هاي بتن به دو گروه مواد افزودني شيميايي و معدني تقسيم مي‌شوند.

افزودنی های کاهنده آب پاسخگوی نیازهای متعددی در کارگاه هستند که از آن جمله می توان به کاهش آب بتن،تولید بتن با مقاومت زیاد،صرفه جویی در مصرف سیمان بدون کاهش مقاومت بتن،افزایش کارایی بتن بدون افزودن آب بهبود خواص بتن هایی که دارای سنگدانه های خشن یا دانه بندی نا مناسب هستند،سهولت در پمپاژبتن ریزی در مکان هایی که دسترسی کمتری دارند،یا ترکیبی از موارد فوق اشاره کرد.

تلفن تماس
تلفن تماس :

(021) 44 28 11 50

آدرس
آدرس :

تهران- ستارخان- برق آلستوم- خیابان جهانی نسب- پلاک 1- واحد 42

آدرس شرکت :

تهران- ستارخان- برق آلستوم- خیابان جهانی نسب- پلاک 1 واحد 42

تلفن تماس :

021-44 28 11 50

فکس :

021-44 28 11 49

شبکه اجتماعی :