بتن سبک هوادار چیست؟
ژل میکروسیلیس الیاف دار  JS 650

بتن سبک هوادار چیست؟

بتن سبک هوادار نمونه ای دیگر از بتن است که به موجب خاصیتی که دارد، موجب صرفه جویی بسیار در مصرف انرژی می شود. از این رو این نوع بتن هزینه کمی را نیز برای انرژی در بر خواهد داشت. بتن معمولی در اکثر مواقع دارای چگالی بالایی است این امر موجب می شود تا وزن سازه بالا رفته و مشکلات عدیده دیگری را نیز برای سازه های بتنی فراهم می کند.

امروزه به مخلوط بتن هوا اضافه می کنند و در نتیجه با حاصل شدن بتن سبک هوادار ، مشکلات ذکر شده تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. در حال حاضر یکی از انواع بتن که بسیار در کشور های سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد ، بتن سبک هوادار است زیرا این نوع بتن دارای خصوصیاتی می باشد. در ادامه به برخی از ویژگی های فنی این بتن اشاره خواهیم کرد. لازم به ذکر است که این نوع بتن معمولا در دو دانسیته متفاوت تولید می شوند که دارای خصوصیات یکسانی هستند. این دو سطح دانسیته که برای تولید بتن سبک هوادار مورد استفاده قرار می گیرد، به شرح زیر است:
•بتن با وزن مخصوص بین 400 تا 900 کیلوگرم بر متر مکعب که معمولا از آن برای بلوک های غیر باربر و همچنین برای نمونه های بلوک تزئینی مورد استفاده قرار می گیرد.
•برای ساخت بلوک های باربر و قطعات مسلح در اغلب موارد از بتن هوادار با وزن مخصوص بین 1000 تا 1800 کیلوگرم بر متر مکعب استفاده می شود.

خصوصیات فنی بتن سبک هوادار
•بتن هوادار در برابر رطوبت ، عایق است.
•این نوع بتن در برابر سرما و گرما نیز عایق است.
•از دیگر ویژگی های بتن سبک هوادار ، عایق بودن آن در برابر سرو صدا و صوت است.
•این نوع بتن سبک ، در برابر آتش سوزی و حریق ، مقاوم تر از سایر انواع بتن است.
•در این بتن بین وزن و مقاومت فشاری آن ، تناسب وجود دارد.
•به دلیل وزن کم در این بتن ، بار مرده کاهش پیدا کرده است.
•جذب و دفع مناسب آب
•فرآیند بریدن و کوبیدن میخ در این نوع بتن به راحتی انجام می شود.
•در هنگام خشک شدن ، این نمونه بتن سبک دارای انقباض مطلوبی است.
•از دیگر خصوصیات بتن سبک هوادار می توان به مقاومت آن در برابر یخ زدگی اشاره کرد.


دانلود برگه اطلاعات فنی


برچسب ها :
مطالب مرتبط بتن سبک هوادار چیست؟
کلیپ کوتاهی از چسب بتن ، بتن کاور

توليد سيمان كه ماده اصلي چسبندگي در بتن است در سال 1756 ميلادي در كشور انگلستان توسط «John smeaton »كه مسئوليت ساخت پايه برج دريايي «Eddystone » را بر عهده داشت آغاز شد و درنهايت سيمان پرتلند در سال 1824 ميلادي در جزيره اي به همين نام در انگلستان توسط «Joseph Aspdin » به ثبت رسيد . مردم كشور ما نيز از سال 1312 با احداث كارخانه سيمان ري با مصرف سيمان آشنا شدند و با پيشرفت صنايع كشور ، امروزه در حدود 26 الي 30 ميليون تن سيمان در سال توليد مي گردد . با آگاهي مهندسان از نحوه استفاده سيمان در كارهاي عمراني ، اين ماده جايگاه خودش را در كشورمان پيدا كرد .

کانال تلگرام بتن کاور

ماده‌اي به غير از سيمان پرتلند، سنگدانه، و آب است که به صورت پودر (گَرد) يا مايع (آبکی)، به عنوان يکي از مواد تشکيل‌دهنده بتن و براي اصلاح خواص بتن، کمي قبل از اختلاط، در حين اختلاط و يا قبل از ريختن به آن افزوده مي‌شود[1]. به عبارت ديگر، افزودني‌ها اجزايي از بتن به غير از سيمان هيدروليکي، آب، سنگدانه‌ها و الياف هستند كه براي اصلاح و بهبود خواص بتن و ملات تازه و سخت‌شده، به بتن افزوده مي‌شوند[2]. افزودني‌هاي بتن به دو گروه مواد افزودني شيميايي و معدني تقسيم مي‌شوند.

افزودنی های کاهنده آب پاسخگوی نیازهای متعددی در کارگاه هستند که از آن جمله می توان به کاهش آب بتن،تولید بتن با مقاومت زیاد،صرفه جویی در مصرف سیمان بدون کاهش مقاومت بتن،افزایش کارایی بتن بدون افزودن آب بهبود خواص بتن هایی که دارای سنگدانه های خشن یا دانه بندی نا مناسب هستند،سهولت در پمپاژبتن ریزی در مکان هایی که دسترسی کمتری دارند،یا ترکیبی از موارد فوق اشاره کرد.

تلفن تماس
تلفن تماس :

(021) 44 28 11 50

آدرس
آدرس :

تهران- ستارخان- برق آلستوم- خیابان جهانی نسب- پلاک 1- واحد 42

آدرس شرکت :

تهران- ستارخان- برق آلستوم- خیابان جهانی نسب- پلاک 1 واحد 42

تلفن تماس :

021-44 28 11 50

فکس :

021-44 28 11 49

شبکه اجتماعی :