دوام بتن سبک
ژل میکروسیلیس الیاف دار  JS 650

دوام بتن سبک

دوام تعریفی از قابلیت مواد برای مقاومت در برابر اثرات محیطی است. در مواد و مصالح ساختمانی مانند انواع بتن از جمله بتن سبک ، مقاومت به معنی حمله شیمیایی، استرس های فیزیکی و حملات مکانیکی است.

 

بتن سبک هیچ مقاومت خاصی در برابر حملات شیمیایی مانند سولفات ویژه سنگ دانه های آب های زیرزمینی، هوای آلوده و نشت مایعات واکنشی ندارد. در واقع به طور کلی بتن سبک ، متخلخل تر از سیمان پرتلند معمولی است. این نوع بتن برای استفاده در مسیرهای مرطوب توصیه نمی شود. جنبه های شیمیایی دوام ، ثبات خود مواد به ویژه در حضور رطوبت است.

تنش های فیزیکی که پیش روی این نوع بتن است اساسا سرما و انقباض و تنش دمایی است. تنش ها ممکن است به دلیل انقباض حاصل از خشک شدن بتن ، دیفرانسیل حرکات گرمایی بین مواد غیر مشابه و یا دیگر پدیده های طبیعی مشابه رخ دهد. انقباض حاصل از خشک شدن بتن در صورت عدم انجام اقدامات پیشگیرانه مناسب ممکن است موجب ترک خوردگی در بتن سبک شود.

آسیب های مکانیکی در بتن نیز می تواند حاصل سایش و یا متاثر از بارگذاری بیش از حد اجزای خمشی باشد. سبک ترین درجه بندی های بتن سبک نسبتا نرم هستند در نتیجه گاها در معرض سایش قرار می گیرند


دانلود برگه اطلاعات فنی


برچسب ها :
مطالب مرتبط دوام بتن سبک
کلیپ کوتاهی از چسب بتن ، بتن کاور

توليد سيمان كه ماده اصلي چسبندگي در بتن است در سال 1756 ميلادي در كشور انگلستان توسط «John smeaton »كه مسئوليت ساخت پايه برج دريايي «Eddystone » را بر عهده داشت آغاز شد و درنهايت سيمان پرتلند در سال 1824 ميلادي در جزيره اي به همين نام در انگلستان توسط «Joseph Aspdin » به ثبت رسيد . مردم كشور ما نيز از سال 1312 با احداث كارخانه سيمان ري با مصرف سيمان آشنا شدند و با پيشرفت صنايع كشور ، امروزه در حدود 26 الي 30 ميليون تن سيمان در سال توليد مي گردد . با آگاهي مهندسان از نحوه استفاده سيمان در كارهاي عمراني ، اين ماده جايگاه خودش را در كشورمان پيدا كرد .

کانال تلگرام بتن کاور

ماده‌اي به غير از سيمان پرتلند، سنگدانه، و آب است که به صورت پودر (گَرد) يا مايع (آبکی)، به عنوان يکي از مواد تشکيل‌دهنده بتن و براي اصلاح خواص بتن، کمي قبل از اختلاط، در حين اختلاط و يا قبل از ريختن به آن افزوده مي‌شود[1]. به عبارت ديگر، افزودني‌ها اجزايي از بتن به غير از سيمان هيدروليکي، آب، سنگدانه‌ها و الياف هستند كه براي اصلاح و بهبود خواص بتن و ملات تازه و سخت‌شده، به بتن افزوده مي‌شوند[2]. افزودني‌هاي بتن به دو گروه مواد افزودني شيميايي و معدني تقسيم مي‌شوند.

افزودنی های کاهنده آب پاسخگوی نیازهای متعددی در کارگاه هستند که از آن جمله می توان به کاهش آب بتن،تولید بتن با مقاومت زیاد،صرفه جویی در مصرف سیمان بدون کاهش مقاومت بتن،افزایش کارایی بتن بدون افزودن آب بهبود خواص بتن هایی که دارای سنگدانه های خشن یا دانه بندی نا مناسب هستند،سهولت در پمپاژبتن ریزی در مکان هایی که دسترسی کمتری دارند،یا ترکیبی از موارد فوق اشاره کرد.

تلفن تماس
تلفن تماس :

(021) 44 28 11 50

آدرس
آدرس :

تهران- ستارخان- برق آلستوم- خیابان جهانی نسب- پلاک 1- واحد 42

آدرس شرکت :

تهران- ستارخان- برق آلستوم- خیابان جهانی نسب- پلاک 1 واحد 42

تلفن تماس :

021-44 28 11 50

فکس :

021-44 28 11 49

شبکه اجتماعی :